banner166

Muhalefet liderlerinden Ankara saldırısına tepki!

28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara'daki saldırıya muhalefet liderleri yaptıkları yazılı açıklamalarla tepki gösterdi.

Muhalefet liderlerinden Ankara saldırısına tepki!

Ankara'daki saldırıdan saatler sonra muhalefet liderleri de birer yazılı açıklama yaptı. Meclis'teki 3 siyasi partinin lideri de kanlı saldırıyı kınadı. İşte liderlerin açıklamaları...

 

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKE BU ACILARI HAK ETMİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya ilişkin ilk değerlendirmesini yazılı olarak yaptı.

 

 

“Bu ülke bu acıları haketmiyor" diyen anamuhalefet lideri terör saldırısını lanetlediğini vurgulayarak şunları kaydetti “Ankara’da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik, bu akşam saatlerinde gerçekleyen terör saldırısını lanetliyorum. Terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki karanlık güçler, milletimizin dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacak; Türkiye Cumhuriyetimiz ve tüm vatandaşlarımız, bu hain saldırıyla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracaktır. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’nın merkezinde gerçekleşen terör saldırısının, tüm detaylarıyla aydınlatılması konusunda, kurumlarımızın üstlerine düşen görevi titizlikle yerine getireceklerine duyduğum inancı vurguluyor, bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

 

 

DEMİRTAŞ: ACIMASIZ SALDIRIYI KINIYORUM

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Demirtaş “Ankara’daki acımasız saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum” dedi.

 

BAHÇELİ: DEVLETİMİZİN KALPGÂHI BİR KEZ DAHA HEDEF ALINMIŞTIR

MHP lideri Devlet Bahçeli de saldırıya yönelik ilk değerlendirmesinde çarpıcı ifadelere yer verdi. Bahçeli, bombalı saldırıyı şiddetle lanetlediğini belirterek “Bu olağanüstü durum açıkça düşmanlık ve barbarlıktır. Kim ne yaparsa yapsın, aziz milletimiz teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır” dedi.

 

 

Bahçeli şunları kaydetti: “Türkiye çok ciddi bir terör saldırısıyla boğuşmaktadır. İnsanlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan teröristler, bu akşam saatlerinde Ankara Devlet Mahallesi’ni kana bulamışlardır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı yakınındaki askeri servis aracına düzenlenen hain saldırıda, ilk açıklamalara göre beş kardeşimiz hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştır. Vahim olay henüz çok yeni, acımız çok tazedir. Gelişmelerden dolayı Türk milleti kaygı içindedir. 10 Ekim 2015′de Ankara Tren Garı önünde yaşanan canlı bomba saldırısından sonra başkentimiz, devletimizin kalpgâhı bir kez daha hedef alınmıştır. Türkiye topyekûn terörün, cinayet ve felaket emellerinin tehdidi altındadır. Bu olağanüstü durum açıkça düşmanlık ve barbarlıktır. Kim ne yaparsa yapsın, aziz milletimiz teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır. Hiçbir cani, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti zalimlerin, insan canına kast eden alçakların oyununu bozacak güç ve kudrettedir. Ankara’daki bombalı saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Bu canavarlığı yapanlarla birlikte arkasında duran karanlık cephenin teşhis ve deşifresinin yapılarak hak ettikleri cezayı almalarını bekliyorum. Hükümetten devletin tüm imkanlarını kullanarak teröristlerin ve destekçilerinin hakkından gelmesini samimiyetle istiyorum. Bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyor; yaralılara ise acil şifa dileklerimi iletiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 23:00
YORUM EKLE