banner211

SP, yine sıradışı bir açıklama yaptı! Konu bu kez Van Milletvekilleri…

Her hafta düzenledikleri basın toplantısı ile kente dair konuları, sorunları ve çözüm bekleyen meseleleri masaya yatıran Saadet Partisi Van İl Başkanlığı bu hafta çarpıcı bir konuyla basın mensuplarının karşısına geçti. Kente dair farklı konularla ilgili kurumlara seslenen SP Van İl Başkanlığı’nın bu hafta gündeminde Van’ın AK Partili ve HDP’li milletvekilleri vardı.

SP, yine sıradışı bir açıklama yaptı! Konu bu kez Van Milletvekilleri…

SP Van İl Başkanlığı düzenlediği bir toplantı ile kentin AK Partili ve HDP’li milletvekillerine mevcut sorunlar ve çalışmaları ile ilgili sorular yöneltti. Her iki partinin milletvekiline çarpıcı sorular yönelten SP, gündeme dair konularla ilgili de bilgi talep etti. “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van’ımızın her türlü sorun ve sıkıntılarını sormaya sorgulamaya çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz.” Denilerek yapılan açıklamada, “Bu hafta Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Milletvekillerine sorularımızı yönelteceğiz.” Sözlerine yer verildi.

İŞTE AK PARTİ VEKİLLERİNE YÖNELTİLEN O SORULAR!

“İlk dört sorumuz Akp Milletvekillerine olacak.” Sözleri ile koronavirüse ve diğer konulara dair bilgiler isteyen SP, Van ile ilgili şu sorulara cevap istedi:

1-40 gün önce Van Gölünde batan tekneyle birlikte ilimiz gündemini yeniden meşgul eden göçmen sorununa kalıcı çözüm bulunması adına hangi çalışmaları yaptınız?

2-Dünyamızı, ülkemizi ve ilimiz gündemini meşgul eden Coranavirüs Pandemisi nedeniyle birçok işyeri kapandı birçok kişi işsiz kaldı. Hali hazırda işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğu ilimizde işsizlik sorunun çözülmesi adına bugüne kadar hangi adımları attınız?

AK PARTİLİ VEKİLLERE: HABERDAR MISINIZ?

3-İlimizde yine son zamanlarda Van Kent Müzesi yapılacak diye toplantılar reklamlar yapıldı her nedense bir anda Projeden vazgeçildi, böyle bir projeden Van Milletvekilleri olarak haberdar mısınız? Van Kent Müzesi Projesinin hayata geçirilmesi için bir çalışmanız olacak mı?

4-Akp Van Milletvekilleri olarak sizlerin tek görevi resmi gazetede yayınlanan Van’la ilgili bilgileri bir gün sonra sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak mı?

“HDP VAN MİLLETVEKİLLERİNİ SORSAK KAÇ KİŞİ BİLİR!”

HDP vekillerine de tanınırlık ile ilgili bir soru yönelten SP Van İl başkanlığı, “Bir Sorumuzda Hdp Van milletvekillerine olacak. Bugüne kadar Van’ın hangi sorunlarıyla ilgilendiniz? Cumhuriyet caddesine çıksak 10 kişiye Hdp Van Milletvekillerinin isimlerini sorsak kaç vatandaşımız bilir?” şeklinde bir soru yöneltti. Açıklamada son olarak, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak sorularımızın biran evvel Van Milletvekilleri tarafından cevaplanmasını talep ediyoruz.” Denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 7 ay Önce

Mebus demek nezakettir,zekadır,bilgidir,üslup'tur,Yalnız Van'ın vekili değil,Türkiye'nin vekili olmaktır.Şimdiki vekillerde bunları görmek ne mümkün?

Takki Takki
Takki Takki - 7 ay Önce

Hdp. CHP iyi parti yi terör gibi görüyorsun ikdidar dahil ama dönüp arkanıza bakmıyorsunuz feto yu kendinize bulunmaz ilah eteğini eğilip eteğini öpen iktidarla sizlersiniz laf yapmayın kendinizden utanın biraz

Uğur
Uğur - 7 ay Önce

Acaba osman Nuri Gülaçar van için ne yaptı Allah rızası için bakın bakalım

vanlı
vanlı - 7 ay Önce

Ak partililer milletvekilleri rant peşinde, Hdp milletvekilleri ideolojilerinin dışında Van umurlarında değil. olan Van halkına oluyor.

Gercekci
Gercekci - 7 ay Önce

Tayip temel, muazzez orhan ve irfan kartal diye 3 tane daha milletvekilimiz varmis. Yorum sizin.

ercan kaya
ercan kaya - 7 ay Önce

ya vAllahı vaskı suya yuzde yuz on zam yaptı kımse sesını cıkarmadı baskalede

Birisi
Birisi - 7 ay Önce

Allah sizi ıslah etsin hepiniz aynısınız. Ben gelsem ben de aynı olurum.

Adamsın
Adamsın - 7 ay Önce

Hep en mühim konulara değiniyorsun özelikle çevre yollu için uğraştın bu devirde doğru söyleyeni kimse sevmez rahmetli erbakan gibi dürüst adamın kıymetini kimse bilmedi


banner201