banner166

SP'DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE SORU!

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, Van’ın mevcut sorunları ile ilgili konuları açıklayarak, gündemi meşgul eden sorunlara cevap verilmesini beklediklerini söyledi.

SP'DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE SORU!

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, Van’ın mevcut sorunları ile ilgili konuları açıklayarak, gündemi meşgul eden sorunlara cevap verilmesini beklediklerini söyledi. 


Parti binasında basın mensupları ile bir araya gelen SP Van İl Başkanı Özay İlhan, kentin içinde bulunduğu sıkıntıları geçtiğimiz hafta iktidar partisine sorarak başlatmıştı. Bu hafta da farklı sorunları Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na sormak üzere açıklamalarda bulunan İlhan, parti olarak kenttin bu tür sorunlarını gerek hükümetin milletvekillerine, gerekse de yerel yönetimlere soracaklarını anlattı. İlhan, “Geçen haftaki basın toplantımızda ilk sorularımızı sormuştuk. Bu hafta ki gündemimizde yine hemşerilerimizin cevabını merak ettiği soruları Van Büyükşehir belediyesine soruyoruz. Van’ın bitmeyen imar sorunu ve yapı ruhsatıyla ilgili ne gibi çalışmalar yaptınız? Bu konuda vatandaşımızı ve müteşebbislerimizi rahatlatan ne gibi önlemler aldınız? Uzun yıllardır eski belediye binasının arkasındaki tamamlanamayan oto parkı tamamlamayı düşünüyor musunuz, yoksa yıkacak mısınız? Van Büyükşehir Belediyesi kiralık bir iş merkezide vatandaşa hizmet vermektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin kenarında bir belediye binası yapmaktasınız, bu ne kadar doğru bir karardır? Şehir merkezinde bir hizmet binası yapıp vatandaşa kendi binanızda hizmet vermeyi düşünüyor musunuz? Eskiden Van Belediyesi olarak hizmet veren Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan binanın altındaki çarşı faal olmasına rağmen üst katlar kullanılmamaktadır. Bina hasarlıysa alttaki pasajın faaliyet göstermesine neden müsaade etmektesiniz? Ahmed-i Hani Parkı yanındaki Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet binasının zemin katındaki dükkanlar faaldir. Fakat üst katlar kullanılmamaktadır. Eğer bina hasarlıysa zemin kattaki dükkanlar niye kullanılmaktadır? Eğer hasarlı değilse üst katlar neden kullanılmamaktadır? Bu binayı yıkarak daha modern bir bina yapmayı düşünüyor musunuz?” sorularını yöneltti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 09:41
YORUM EKLE