banner211

Van'daki ilçe başkanları ataması sonrası Ak Parti Genel Merkezi'nde gerginlik!

Ak Parti'nin ilçe başkanlarının belli olduğu görüşmeler sonrasında genel merkezinde hareketli anlar yaşandı.

Van'daki ilçe başkanları ataması sonrası Ak Parti Genel Merkezi'nde gerginlik!

ŞEHRİVAN ÖZEL - Geçtiğimiz haftalarda istifası alınan Ak Parti'nin 3 merkez ilçe başkanının boş kalan koltuğu, bugün yapılan görüşmeler sonrasında yeni isimlerin atanması ile dolduruldu.

Ak Parti genel merkezi aldığı adaylık başvurularının ardından bazı isimlerle birebir görüşmeler yaptı. Bir kaç gündür devam eden görüşmeler sonrasında bu akşam itibariyle yeni ilçe başkanlarının ataması tamamlandı. İpekyolu İlçe başkanlığına, Ethem Görgülü, Tuşba İlçe başkanlığına M. Nuri Başdinç, Edremit İlçe başkanlığına ise Sezer Bayramoğlu'nun atandığı görüşmeler sonrasında genel merkezde hareketli anlar yaşandı.

ATAMA KARARI SONRASI BİR ANDA GERİLDİ!

Atama kararının açıklanması sonrasında genel merkezde gerginlik yaşandı. Partinin davetiyle Genel Merkez'de görüşülen İpekyolu Kurucu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, atamayı yapan heyet ile tartışma yaşadı. Mevcut atamalar sonrası sert tepki gösteren Kuşan, Van AK Parti ile ilgili eleştirilerini heyet ile paylaştı. Kuşan, atama sonrası, "Atanan arkadaşlarımızla hiç bir sorunum yok. Kendilerine hayırlı olsun. Atanmalarına itirazımız yok." dedi. Öte yandan Kuşan'ın Ak Parti İl başkanını eleştirel sözler sarfedip yanlış politikalar ile partinin bitirilme noktasına getirildiği iddia edildi. İldeki mevcut gidişat ile ilgili sitemlerini dile getiren Kuşan'ın il başkanlığının değişmesi gerektiği ile ilgili de sözler sarf ettiği öğrenildi.

Öte yandan Ak Parti'nin Edremit ilçe başkan adaylarından Sıddık Kırmızı Kaya da heyete karşı, "Adaletsizsiniz!" diyerek tepkisini gösterdiği bilgisi edinildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın KAÇMAZ
Aydın KAÇMAZ - 1 yıl Önce

Gerçekten İl başkanı ak partiyi vanda ne hale getirdiğini herkes iyi bilir ama nedense hiç bir gazeteci ve mevcüt MV hiç kimse dile getirmiyor ya il başkanında korkuyorlar yada yolunu biliyorlar ve gerçekten çok vahim yanı van'da ak parti bitirdiler ve derhal peruklu başkan istifasını vermesi gerekir saygılar

VAN,LI
VAN,LI - 1 yıl Önce

AK PARTİYİ VANDA BİTME NOKTASINA GETİREN KOLTUĞU İÇİN SİYASET YAPAN MENFATI İÇİN SİYASET YAPAN İL BAŞKANI SANA YAZIKLAR OLSUN ADAYLAR İÇİN BİŞEY DEMİYORUM TEMİZ İNSANLAR AMA VANDA BİTME NOKTASINA GELEN AK PARTİYİ AYAĞA KALDIRA BİLECEKLERMİ KAYAHANIN KOLTUĞUNU SAĞLAMA ALACAKLAR BAŞKA BİŞEY YOK ALLAH RAHMET ETSİN AZİZ AYKAÇ AMCAM OLSA İL BAŞKANINA NELER NELER YAZARDI.....

aziz
aziz - 1 yıl Önce

yazık günah vanlının istediği vanın evladını kardeşini istememek bu ne kin bu nefret 140 bin insan sandığa gitmedi bu defa göreceksiniz 200 binde fazla insan sandığa gitmeyecek acaba vekiller neden ses çıkarmıyor neden vekiler müdahale etmiyor yazık ak partiye günah ak partililer ak partiye gidemiyor malesef genel merkez kör sağır bakın vanda ak pati diye bir teşkilat kalmadı ciğerimiz yanıyor

Murat SOYLU
Murat SOYLU - 1 yıl Önce

Sezer BAYRAMOĞLU'na Hayırlı ve Uğurlu olsun onunla gurur duydum ne gücüm varsa onu destekleyeceğim teşekkürler

Tayipçi
Tayipçi - 1 yıl Önce

Benim oyum RTE’dir. Bu mevcut yönetim yeni gelen arkadaşlara bakmam ama şu gerçeği de söyleyeyim Van’da hiç bir zaman Ak parti bu kadar zayıf ve bu kadar basiretsiz insanlarca yönetilmedi. Memleketin onlarca sorunu varken seçilen vekiller atanan il başkanları ilçe başkanları hiç biri gönülden hizmet için değil sadece koltuk işe hava atıp şahsi menfaatlerini egolarını tatmin etmektedir. Bu yeni gelen arkadaşların ismi bile bu kadar ağır bir sorumluğun altında ezik kalır.

Vanliyam
Vanliyam - 1 yıl Önce

herli olsun iyo calismalar yapmanniz dilegiyle

şahin 65
şahin 65 - 1 yıl Önce

Sağlam karakterli insanlar; baktıklarında berrak görürler, dinlediklerinde iyi duyarlar, görünüşleri sıcaktır, davranışları saygı yüklüdür, konuşmaları doğrudur, işlerini ciddi yaparlar, kuşku duyduklarında doğru soru sormasını bilirler, öfkelendiklerinde nedenini düşünürler, kazandıklarında adaleti düşünürler.

Kuyruk acısı
Kuyruk acısı - 1 yıl Önce

Van için iyi oldu. Eski ilçe başkanları ihale ve kayyumlardan alarak hepsi lord oldu. Kimse bundan bahsetmiyor. Belliki bazı kişilerin çeşmesi kurumuş. Ak Parti vanda bitti diyenlere sözüm şu aslında Ak parti vanda yeni doğuyor. Ak parti Vanda bitti diyenlere bakın ya ihaleci ya da menfaatçi. AK parti vanda bitti diyen biri gerçek bi Ak partili değildir. Vanda bitmiş demeden önce bi aynaya bak. Yazık ettiniz Ak partiyi vanda bitirdiniz demeden önce Ak partili ol. Ben üniversite mezunuyum işsizim bekarım KYK borcum var. Olsun varsın işimiz olmasın dönek olmayalım. Biliyoruz çok zam geldi dolar fırladı üretim azaldı işsizlik arttı ama hangi günlerden geçtik hangi durumları altlattık onunda farkındayız. Afrikada cetvelle ülke sınırları çizilirken biz izliyorduk. Bugün suriyenin libyanın venezuellanın kıbrısın filistinin yemenin afganistanın sorunlarında söz sahibiyiz. Size sorsam bu karnımı doyuruyor mu dersiniz. Ak parti ihalecilerin menfaatçilerin ağzıyla bitmez

banner201