banner166

Van eski vekili Fatih Çiftçi bakan yardımcılığına getirildi!

Ak Parti'nin 24. dönem Van milletvekili Fatih Çiftçi'ye flaş atama.

Van eski vekili Fatih Çiftçi bakan yardımcılığına getirildi!

ŞEHRİVAN ÖZEL

 

Ak Parti'nin 24'inci dönem Van Milletvekiili Fatih Çiftçi'nin Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı görevine atandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre kulislerde uzun süredir gündemi meşgul eden atama bugün itibariyle gerçekleşti. 2004-2011 yılları arasında Van Erciş Belediye Başkanlığı görevini yürüten, 2011 yılında da Van milletvekili seçilen Fatih Çiftçi'nin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin yardımcılığına getirildi belirtildi.

24'üncü dönemde Van milletvekilli yapan Fatih Çiftci, 25. dönem seçimlerinde 7 Haziran'da Van'da aday gösterilmemiş ardından yapılan 1 kasım erken seçimlerinde ise yeniden aday listesinde kendisine yer bulmuştu. Sadece 2 ismin Van milletvekili seçildiği o seçimden sonra Çiftci meclise girememişti.

Çifci'nin Pazartesi günü itibariyle yeni görevine başlayacağı öğrenildi.

 

FATİH ÇİFTÇİ KİMDİR?

Fatih ÇİFTCİ 06 Temmuz 1971 yılında Erciş’te doğdu.

İlk okulu Bayazıt, orta ve lise eğitimini Alpaslan Öğretmen lisesinde tamamladı. İki üniversite eğitimi olan ÇİFTCİ ilk önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden ön lisans diplomasını aldı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de lisans diplomasını alarak  yüksek öğrenimini tamamladı. Askerlik hizmetini Zonguldak Devrek’te yaptı.

Şeker Bank Genel Müdürlüğünde hukuk danışmanı olarak görev yaptı. 

Daha sonra Erciş Adliyesinde stajını tamamlayarak Avukatlık ruhsatını aldı, 1997 yılında Erciş Adliyesinde hakim / savcı adayı olarak göreve devam etti. 

Adalet Bakanlığı savcı/hakim Eğitim Merkezinde göreve devam eden ÇİFTCİ 1999 yılında Nevşehir Derinkuyu Cumhuriyet savcılığına atandı. Dört yıl Derinkuyu’ da görev yapan ÇİFTCİ 2003 yılında Bingöl Genç Cumhuriyet savcılığına  atandı.

Noterlik belgesi de bulunan ÇİFTCİ 30.12.2003 tarihinde Erciş Belediye Başkanlığına aday olmak için görevinden istifa etti.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Erciş Belediye Başkanlığını kazanan ÇİFTCİ Eski Belediye Başkanı Ebubekir ÇİFTCİ’ nin oğlu olup, evli ,İngilizce ve Almanca bilmektedir.

24. dönem AK Parti Van milletvekili olan Çiftçi, 26. dönem AK Parti Van milletvekili adayı olarak girdiği seçimde meclise giremedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 21:59
YORUM EKLE