banner166

Van vekili Figen Yüksekdağ'dan Leyla Zana açıklaması!

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden Erdoğan Leyla Zana görüşmesi için Demirtaş'ın açıklamasından sonra bu kez de Van Milletvekili Figen Yüksekdağ'dan açıklama geldi.

Van vekili Figen Yüksekdağ'dan Leyla Zana açıklaması!

Demirtaş'ın ardından HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ da Erdoğan - Zana görüşmesi hakkında konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DBP Genel Merkez irtibat bürosunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşması sırasında bir gazetecinin, Leyla Zana'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin çözüm sürecine katkısı olup olmayacağı sorusuna Yüksekdağ, şöyle cevap verdi:

"Elbette bu görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmasını isteriz ama doğrusunu söylemek gerekirse son dönemde yaşanan ve bugün de hala devam eden çatışma, şiddet siyaseti ve kullanılan dil bu konuda bizim umutlu olmamızı engelliyor."

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

Gerçekelşecek görüşme hakkında Demirtaş da konuşmuş, "Zana'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 7-8 ay önce randevu talep ettiğini" belirterek "kişisel olarak çaba sarfetmek istiyor, partimizi temsilen alınmış bir randevu değil. Bizim açımızdan sorun olmaz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 19:08
YORUM EKLE