banner166

VGC'nin açıklamasına AK Partili Soğanda'dan cevap!

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda yayınladığı bir mesaj ile 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladı. Mesajında kutlamadan çok Vangölü Gazeteciler Cemiyeti'nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı kınama metnine yönelik cevap dikkat çekti.

VGC'nin açıklamasına AK Partili Soğanda'dan cevap!

Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda 10 Ocak Gazeteciler Günü kapsamında bir kutlama mesajı yayınladı.

Açıklamasında her zaman tarafsız gazetecilikten yana olduğunu belirten Soğanda, geçtiğimiz günlerde Van Gölü Gazeteciler Cemiyeti'nin yayınladığı sert kınamaya da cevap vermeyi ihmal etmedi. Şehrivan ve Van'daki diğer gazetecilere yönelik Gençlik Kolları Teşkilatı'nın tavrı üzerine sert bir açıklama yayınlayan ve İl Başkanı Zahir Soğanda'dan bu isimlerle ilgili işlem yapmasını isteyen cemiyetin o açıklamasına Soğanda, verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

 

GENÇLİK KOLLARININ O TAVRI İLE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU

"Ülkemizin ve Van´ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çalışan gazetecilerimizdir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Son günlerde sosyal medyada çıkan il Gençlik kolları üyemize ait olan gazetecilerimize yönelik söylemleri, tehdit olarak algılanıp, kamuoyuna bu şekilde lanse edilmesi bizleri derinden üzmüştür."

 

ÖZÜR DİLEMEKTEN ERDEMLİK DUYARIM AMA...

"Gençlik kolları üyemiz sosyal medyadan kendi düşüncesini, yerel basınımızdan bir kaçına aktarmıştır. Yaşanan yazılı tartışmanın hemen ardından partimizi karalamaya yönelik tehdit olarak algılanan mesajların kamuoyuna aktarılması ne kadar doğrudur? Gazetecilerimizce yanlış anlaşılıp tehdit olarak algılan bu söylemlerin eğer gerçek bir manası varsa, üyemiz, il Başkanı olarak şahsım ve partim adına özür dilemekten de büyük bir erdemlik duyarım. Yerel basınımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz görüşü ne olursa olsun tarafsız gazetecilik anlayışından yanayız. Önemli görevi gecesini gündüzüne katarak icra eden başta yerelde çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm gazetecilerimizin bu özel gününde de yanında olduğumuzu belirtir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve mutlulukla görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 12:20
YORUM EKLE