banner186

Dursun Özbek'ten UEFA açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ''UEFA Avrupa'dan 1+1 yıl olarak men edilmemizi istiyor'' dedi.

Dursun Özbek'ten UEFA açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın dün yaptığı 'Galatasaray Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmedi' açıklamasıyla ilgili basın toplantısı yaptı.Özbek, UEFA Galatasaray'ın Avrupa Kupaları'ndan 1+1 yıl men edilmesini istiyor. dedi.

 

UEFA'DAN GALATASARAY'A GELEN MEKTUP

UEFA'dan dün gelen mektup aynen şöyle: Kulübümüzle yapılan anlaşma sonrası bu tablo kabul edilemez bir tablo. 2016 yılının sonuna kadar inceleme sürdürülecek. Galatasaray Kulübü'nün 2016 yılının sonuna kadar bu tabloyu düzeltmesi mümkün değil. Galatasaray'ın zararı 30 milyon euro... Bu her ne kadar iyileşme gibi gözüksede UEFA tarafından pek kabul edilmedi. Tabloya bakıldığı zaman 2012-2013 70 milyon euro, 2013-2014 55 milyon euro, 2014-2015 38 milyon euro gibi tablo var. Biz bunu daha iyi seviyeye çekmek için çalışmalarımız sürüyor diye anlattık. 4 Aralık tarihinde yaptığımız ziyarette zararların sebeplerini sordular. Galatasaray'ı temsil eden ekip bunları anlatmış ve zararların sebeplerini anlatmıştır. Bunun nasıl önleneceğini de proje olarak önlerine koyduk.

Galatasaray'ın Avrupa kupalarından 1+1 yıllık men edilmesi isteniyor. Bu karar değildir, görüşlerini öyle belirtiyorlar. Komite bizi Şubat sonu davet edecek. Orada görüşlerimizi kendilerine tekrar ileteceğiz. Savunmamızı en iyi şekilde yapacağız. Galatasaray'ın buradan zarar almaması ya da kabul edilebilir bir ceza ile çıkması için elimizden geleni yapacağız. İnceleme kurulu, Galatasaray'ı 1 sene kupalardan men edip, takip eden 2 yılda zarar 10 milyon Euro seviyesinde olursa sadece 1 sene ceza verilmesi yönünde bir tavsiyede bulunuyor. Bu bizim hedefimizle çakışıyor. Sezon başlangıcında, Sportif A.Ş.'nin zararını 30 milyon Euro çerçevesinde görüyorduk. Fakat yeterli olmadığını görmediğimizden bazı aksiyon çalışmaları hazırlıyorduk. 2. dönemde Galatasaray'ın zararının minimize edilmesi, 5-10 milyon Euro'lara inmesi için bir çalışmamız var. Bu sadece UEFA için değil, Galatasaray'ın bekası için gerekli. Galatasaray son 10 yılın faturasını bugünlerde ödemek zorunda. Bu acı reçete hiçbir zaman sportif hedeflerin şaşması anlamına gelmez.

 

'ASLOLAN GALATASARAY'DIR'

Sezon başlangıcında, Sportif AŞ'nin zararını 30 milyon euro çerçevesinde görüyorduk, fakat yeterli olmadığını görmediğimizden bazı aksiyon çalışmaları hazırlıyorduk. 2. dönemde Galatasaray'ın zararının minimize edilmesi, 5-10 milyon eurolara inmesi için bir çalışmamız var. Bu sadece UEFA için değil, Galatasaray'ın bekası için gerekli. Bu nasıl yapılacak, 2. bir basın toplantısıyla detayları vereceğim. Galatasaray son 10 yılın faturasını bugünlerde ödemek zorundadır. Bu acı reçete hiçbir zaman sportif hedeflerin şaşması anlamına gelmez. Herkesin bize güvenmesini istiyorum. Aslolan Galatasaray'dır"

 

"NOKTA TRANSFERLERİMİZ DEVAM EDECEK"

Transferlerin devam edeceğini belirten Özbek, "2 nokta transfer yaptık. Mustafa hocanın raporu doğrultusunda nokta transferlerimiz devam edecek. Mustafa hoca da daha önce ifade etti, bizim bu dönemde yapacağımız transferlere harcayacağımız paralar, göndermeyi düşündüğümüz isimlerin üzerinde olmayacak. Bir denge politikası izleyecek. Maksat takımı hem gençleştirmek, hem de nokta transferler yapmak. Mustafa hocam da açıkladı, 1-2 noktaya daha transferlerimiz devam edecek" diye konuştu.

 

''HER KOŞULDA HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM''

"Ateşten gömleği neden giydim? Galatasaray başkanlığı son derece şerefli, son derece gurur verici, her Galatasaraylı'nın gönlünde yatan bir görevdir. Hizmet etmekten, her koşulda hizmet etmekten gurur duyuyorum. Ateşten gömlek ifadesine itirazım var. Şartlar ne olursa olsun, hizmet yapılacaktır. Beşiktaş'ın uyguladığı 'Feda' uygulamasının peşinde değiliz. Feda diye bir şeyimiz yok. Galatasaray'ın çok değerli parametrelerini harekete geçirmek istiyoruz. Görevde bulunduğumuz 7 aylık süre bazı şeyler için yeterli değil."


KAYNAK-HÜR HABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 20:52
YORUM EKLE