Galatasaray'ın kasasına 35 milyon Dolar girecek

Önceki gün genel kurulda bütçenin revize edilmesine onay alarak nefes alan Galatasaray'ın otel projesinin detayları ortaya çıktı.

Galatasaray'ın kasasına 35 milyon Dolar girecek

Galatasaray'ın otel projesinin detayları ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı takım, yapılacak oteli 10 yıllığına kiralayacak, kasasına 35 milyon Dolar koyacak.

Yönetimin ‘Ali Sami Yen Otel’ adı ile üyelere tanıttığı ancak adı ile ilgili olarak daha sonra genel kurulda oylama yapılacağını açıkladığı otel, sarı-kırmızılılara da büyük bir gelir kalemi olacak. Maliyeti 16 milyon dolar olarak açıklanan otel ile ilgili yönetimin aklında ise yap-işlet-devret modeli var...

10 yıllığına satılacak

Cim Bom'un otelcilik sektörünü iyi bilen yöneticisi Dursun Özbek’in başında olduğu çalışmaların ardından burada yapılacak bir otelin yıllık 5 milyon dolar gelir getireceği ön görüldü. Yönetim planına göre, otelcilik sektörünün dev şirketleri ile görüşmelerini sürdürülürken otel arazisi toplam 10 yıl için bir firmaya kiralanacak... 10 yıl için 50 milyon dolar isteyen yönetim, yapım maliyeti olan 15 milyon dolar düşüldükten sonra kasasına 35 milyon dolar koyacak.

Firma oteli inşa edip ardından 10 yıl işletmesinin sonrasında ise otel yeniden sarı-kırmızılı kulübe geçecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 12:53
YORUM EKLE