Kros müsabakaları Van'da yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2014 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Bölge Kros Yarışması Van’da yapıldı.

Kros müsabakaları Van'da yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Atletizm Geliştirme Projesi Bölge Kros Yarışması’na Kars, Ardahan, Van, Hakkari, Muş, Bitlis, Iğdır, Ağrı ve Artvin illerinden 72’si erkek toplamda 141 sporcu katıldı. Van’ın Süphan Mahallesi’nde bulunan atletizm parkurunda yapılan yarışmada sporcular kıyasıya mücadele etti. Yarışlar küçük kız-erkek ve yıldız kız-erkek kategorilerinde yapıldı. Küçük kızlar 1500 metre ferdi yarışlarında Ağrı’dan Aslı Kızılkaya birinci olurken, küçük erkekler 1500 metre de ise Van’dan Abdulbaki Enterili birinciliği elde etti. 2000 metre yıldız kızlarda ise Iğdırlı Cansel Çinibulak birinci olurken, 2000 metre yıldız erkeklerde de Vanlı sporcu Şahin Sarıca birinciliği elde etti. Takım sıralamasında ise 1500 metre küçük erkeklerde 19 puanla Van, küçük kızlar 1500 metrede Ağrı, yıldız erkekler 2000 metre de Van, yıldız kızlar 2000 metrede de Muş illeri birinciliği elde etti.

Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Van Atletizm İl Temsilcisi Enver Acar, Diyarbakır Spor Şube Müdürü Akın Erim, Atletizm Federasyonu Bölge Sorumlusu Mehmet Kayan, Atletizm Federasyonu Yürüyüş Eğitmeni Mehmet Ersoy Binali verdi. Ödül töreni sonrasında bölge müsabakalarına yaptıkları ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Atletizm Van İl Temsilcisi Enver Acar, “Antrenör, hakem ve sporcu kardeşlerimizi Van’da ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İyi bir organizasyon oldu. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Türkiye geneli yapılan bir projedir. Projenin amacı atletizmi sevdirmek ve sporcu yetiştirmektir. Umarız il dışından gelen kardeşlerimiz de memnun kalmışlardır. Bu tür organizasyonların Van’a verilmesi de bizim işimize daha iyi sarılmamızı sağlıyor. Bu yarışlarda büyük emeği olan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarına, hakem ve antrenör arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Van’da derece elde eden ve 17 Mayıs 2014 tarihinde Adana’da yapılacak olan Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonası final yarışlarına katılacak sporculara da şimdiden başarılar diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER