Kroşemiz sağlamdır evelallah!

24-29 Nisan 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Üniversiteler arası Boks turnuvasına Vanlı boksörler damga vurdu.

Kroşemiz sağlamdır evelallah!

24-29 Nisan 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Üniversiteler arası Boks turnuvasına Vanlı boksörler damga vurdu.

 

Ankara’da düzenlenen Türkiye geneli Üniversiteler arası Boks turnuvasına Yüzüncü Yıl Üniversitesi adına yarışan Bulut Haykır 60 kg’da Türkiye 2.si olurken, Karaman Üniversitesi adına yarışan diğer Van’lı Boksör Zafer Elasan ise 91 kg’da Türkiye Şampiyonu oldu. Madalya alan iki Boksörümüzde Temmuz 2013 tarihinde Rusya’nın Kazan kentinde yapılacak olan Dünya Universiat oyunları için önümüzdeki aylarda Ankara’da yapılacak milli takım seçmelerine de katılma hakkı kazandılar. Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz, Milli Boksörlerimiz Bulut Haykır ve Zafer Elasan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’i ziyaret ederek turnuvada elde ettikleri başarı hakkında bilgi verdiler. Ankara’da yapılan müsabakaların zorlu ve çekişmeli geçtiğini söyleyen Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz “Yapılan 10 final müsabakalarında iki final karşılaşmasında Van’lı boksörleri ringde görmek gurur verici. Tabi ki bunlar kendiliğinden olan bir şey değil, çalışmalarımızın neticesidir. Bu tür başarıları daha da yükselterek ilimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Antrenör ve Sporcular olarak üzerimize düşen görevi iyi bir şekilde yerine getirdiğimize de inanıyorum. Bu başarıların devamı için başta Sayın Van Valimiz Münir Karaloğlu, YYÜ Rektörü Peyami Battal’ın bize bu konuda maddi destek sağlamalarını bekliyoruz. Turnuvada yarışan her iki sporcumu da tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu. (Şehrivan)

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 14:18
YORUM EKLE