banner166

O kulüpten flaş karar!

Karar resmen açıklandı! Tüm ödemeler TL üzerinden...

O kulüpten flaş karar!

Medipol BaşakşehirFutbol Kulübü, Türkiye'deki tüm kulüplere örnek olmasını amaçladığı bir uygulama başlattı. 1 Aralık 2016'dan itibaren tüm oyuncu ödemeleriTLüzerinden yapılacak.

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, yerli ya da yabancı tüm oyuncularıyla, geçmişte farklı uygulamalarla ödeme yapılmış olsa dahi, 1 Aralık tarihinden itibaren yeni bir uygulamayı yürürlüğe soktu. Bundan sonra maaşlar, ara ödemeler, primler, kısacası tüm ödemeler sadece TL bazında yapılacak. Başakşehir Kulübü ve aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı olan Göksel Gümüşdağ, alınan kararla ilgili şunları söyledi : 

“Ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumu gözönünde bulundurarak ve yabancı kurların kendi para birimimiz karşısında suni bir talep görmesini engellemek adına, böyle bir karar aldık ve derhal uygulamaya soktuk. 

Ülke ekonomisi genelinde medyada en çok konuşulan sektörlerden biri olan futbol sektörü, bu uygulama sayesinde diğer sektörlere de emsal teşkil etsin isteriz. Türkiye’de Türklerle iş yapan her kişi ve kurum için, artık tek alışveriş aracı TLolmalıdır.”  Gümüşdağ, kulüpte başlatılan bu uygulamaya tüm oyuncuların ve teknik kadronun gönül rızasıyla destek verdiğini de ekledi.

KAYNAK: HÜRRİYET

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 12:10
YORUM EKLE