Öğrencilerden 9 madalya

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler, katıldıkları il tekwando müsabakalarına 3’ü altın, 2’si gümüş, 4’ü bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

Öğrencilerden 9 madalya

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde çalışan, çalıştırılan çocukların ve gençlerin rehabilite edilmelerine ve hayata daha iyi hazırlanmalarına yönelik sportif faaliyetler kapsamında 7-8 Aralık 2013 tarihlerinde Zaferler İlk Okulu’nda düzenlenen “Van İli Taekwando” müsabakalarına VanGölü Çocuk ve Gençlik Merkezi adına katılan sporculardan 3’ü altın, 2’si gümüş, 4’ü bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

Aralık ayında VanGölü Çogem faaliyetlerinden 219 öğrenci yararlandığını berten Kuruluş Müdür Vekili Recep Camuşçu, “Bu büyük başarının Türkiye’de bir ilk olduğunu, öğrencilerini sportif faaliyetlerde desteklemeye devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca üstün gayret, katkı ve başarılarından dolayı Vangölü Çogem Sosyal Faaliyetler Koordinatörü Hayrettin Haktanır’a, Ferdi Spor Merkezi Taekwondo Antrenörü Cüneyt Biçek’e ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum” dedi. Müsabakada dereceye giren öğrenciler, altın madalya alan Ferhat Güdürü, Fatih Adar ve Murat Ateş. Gümüş madalya alan Ramazan Sanca ve Hüseyin Beyaz. Bronz madalya alan öğrencilerimiz, Yunus Oral, Necat Oral, Süleyman Beyaz ve Hüseyin Sanca.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER