Ronaldinho ile görüşmeler başladı

Beşiktaş, Ronaldinho için temaslara başladı. Sambacı yıllık 8 milyon Euro'ya Siyah-Beyazlılar'a geleceğini belirtti. Bu transfer için sponsor görüşmelerine start veren Beşiktaş, yıldız oyuncuya en kısa sürede imza attıracak.

Ronaldinho ile görüşmeler başladı

Beşiktaş’ta Ronaldinho sesleri iyiden iyiye yükselmeye başladı. Fikret Orman’ın seçim öncesinde verdiği yıldız sözü için temaslarına hız veren Siyah-Beyazlılar, oyuncunun Türkiye’deki menacerliğini yapan Adem Önder’le temasa geçti. Futbol İdari Direktörü Semih Usta, Adem Önder’e bu konuyla ilgili olarak mail atarken, Önder yüz yüze görüşme talep etti. Gerçekleşen temasların ardından oyuncunun maliyeti de ortaya çıktı. Türkiye’ye gelmeye sıcak baktığı öğrenilen yıldız futbolcu, Siyah-Beyazlı kulüpten yıllık 8 milyon Euro talep etti. Kartal’ın 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ronaldinho için 4 milyon Euro ödemeye hazır olduklarını belirtirken, kalan 4 milyon Euro’yu ise sponsorlarla ödeyeceklerini belirtti ve bu konuyla ilgili olarak sponsor arayışlarına başladıklarını da ifade etti.Libertadores engeli

Ancak yıldız oyuncunun gelişi rötarlı olabilir. Atletico Mineiro’nun Libertadores’te yarı finale yükselmesinin ardından bu kupayı çok istediğini söyleyen Sambacı, takımının finale yükselmesi durumunda sezon öncesi hazırlık kampını kaçıracak. 4 ve 11 Temmuz tarihlerinde oynanacak yarı final maçlarının ardıdan Brezilya ekibi finale çıkarsa, 17 ve 24 Temmuz’da 2 karşılaşma daha oynayacak. Ronaldinho’nun takımı eğer elenirse, anlaşmalar tamamlandığı takdirde Sambacı, İstanbul’un yolunu tutacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 12:40
YORUM EKLE