Sinir’den judoculara ziyaret

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir ve Judo İl Temsilcisi Gürsel İzcier, Bitlis’te derece elde eden judocuları ziyaret ettiler.

Sinir’den judoculara ziyaret


Bitlis’te düzenlenen Doğu Anadolu İller arası Judo Özel Turnuvası’nda Vanlı judocular 16 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. Erzurum, Bitlis, Bingöl, Iğdır, Diyarbakır ve Van’dan toplam 155 sporcunun katıldığı turnuvandan madalya ile dönen judocuları ziyaret eden Sinir ve İzcier’e, Judo Antrenörü Rakip Aslan tarafından bilgiler verildi. Aslan, “Turnuvaya ilimizden 18 sporcu ile katıldık. Turnuvalar sonucunda beş birincilik, beş ikincilik ve altı üçüncülük aldık. Bu yüzden mutluyuz. Çalışmalarımızın neticesini almaya başladık” şeklinde konuştu.
Sporcuları ve Antrenör Rakip Aslan’ı tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir ise, “Elde edilen başarı ilimiz için oldukça önem taşıyan bir başarıdır. İyi bir çalışmanın neticesini de almış olduk” dedi. Sporcuların elde ettiği başarının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Judo İl Temsilcisi Gürsel İzcier de, “İlimizde judonun tanıtımı ve yaşatılması bu tür sporcular sayesinde oluyor. Bundan sonraki hedefimiz, ilimizde judonun tanıtımını elde ettiğimiz başarılarla göstermektir” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 16:28
YORUM EKLE