Turnuva sona erdi

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike firması tarafından organize edilen Liseler arası Nike Halı Saha Ligi Futbol Turnuvası sona erdi.

Turnuva sona erdi

Van Sevimli Halı Sahası’nda 20 okulun katılımıyla düzenlenen turnuvada, Erçek Çok Programlı Lisesi’nin final maçında mağlup eden Eminpaşa Ticaret Meslek Lisesi birinci oldu. Turnuvanın şampiyonu Eminpaşa Ticaret Meslek Lisesi’nin Batman’da yapılacak olan bölge elemelerinde Van’ı temsil edeceği belirtildi.

REKOR KATILIMLA ŞAMPİYON OLDULAR

Ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Van Eminpaşa Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hayati Çelenk, geçen yıllara oranla bu yılda rekor bir katılımla bu güzel organizasyonun şampiyonu olduklarını belirterek, “Bakanlığımız tarafından düzenlenen bu güzel faaliyetlere katılıp burada başarılı öğrencilerimizin keşfedilmesi ve takımlarımızın alt yapılarına kazandırılması da güzel bir şey. Okulumuz futbol takımında oynayan bütün öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Bu büyük organizasyonda emeği geçen Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personellerini ve arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Nike Halı Saha Ligi sorumlusu Umut Pişkin de, Nike Halı Saha Ligi’nde her geçen yıl ilginin daha da arttığını belirterek, “Oynanan 60 müsabakada en ufak bir sakatlık ve taşkınlık olmadan turnuvalarımızı tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan’a, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, hakemlerimize ve sağlık personellerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 12:09
YORUM EKLE