banner175

VAN'IN SPORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA GÖĞÜS KABARTTILAR

Türkiye Muaythai Federasyonu 2016 faaliyet programında yer alan ve Aydın Söke’de 67 ilden, 300 kulüp ve 2200 sporcunun mücadele ettiği çocuklar...

VAN'IN SPORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA GÖĞÜS KABARTTILAR

Türkiye Muaythai Federasyonu 2016 faaliyet programında yer alan ve Aydın Söke’de 67 ilden, 300 kulüp ve 2200 sporcunun mücadele ettiği çocuklar, gençler, büyükler ve yıldızlar kategorilerinde yapılan Türkiye Şampiyonası’na katılan Van’ın Muaythai sporcuları aldıkları dereceler ile göğüs kabarttılar

 


28 Ocak ve 07 Şubat 2016 tarihleri arasında Türkiye Muaytahi Federasyonu tarafından Aydın Söke Spor Salonunda 67 ilden, 300 Kulüp ve 2200 sporcunun dereceye girebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadelelerin sergilendiği Türkiye Muaythai Şampiyonası Minikler, yıldızlar, alt ve üst gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. Büyük ilgi gören şampiyonaya 20 sporcu ile katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muaythai sporcuları 2 Türkiye Şampiyonluğu ve 2 Türkiye üçüncülüğü ile döndüler. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muaythai sporcularından 51 kiloda Kubilay Tarhan alt gençler kategorisinde Türkiye şampiyonu, 54 kiloda Azad Toğal üst gençler kategorisinde Türkiye üçüncüsü, 81 kiloda Mücahit Arat büyük erkekler kategorisinde Türkiye üçüncüsü olurken, yıldızlar ağır sıklet müsabakalarında ise Yunus Turan Türkiye şampiyonu oldu.

 


Aydın Söke’de yapılan Muaythai Türkiye Şampiyonası’nı Balıkesir Vali Yardımcısı Fatih Kocabaş, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Selami Balkan, Federasyon Temsilcileri ve birçok vatandaş izledi. 300 kulüpten 2200 sporcunun kıyasıya mücadelelerin sergilendiği, Muaythai Türkiye Şampiyonası'na katılarak 51 kilo da alt gençler kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Kubilay Tarhan, Türkiye Muaythai Federasyonu yetkilileri tarafından Muaythai Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanırken, yıldızlar ağır sıklet müsabakalarında Türkiye Şampiyonu olan Yunus Turan ise Açık Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek ve milli takım kadrosunda yer alacaklardır. Şampiyonanın son günü yapılan final müsabakalarının ardından dereceye giren sporcuların madalyaları Balıkesir Vali Yardımcısı Fatih Kocabaş, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Federasyon Başken vekili Hasan Yıldız, Genel Sekreter Korkmaz Atalay’nın yanı sıra federasyonun icra kurulu ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törenle dağıtıldı.

 


Yapılan ödül töreni sonunda konuşan, Muaythai Milli Antrenörü Sinan Ağlar, “Muaythai Federasyonumuz tarafından Aydın Söke’de 67 ilden 2200 sporcumuzun katılımları ile gerçekleştirilen Muaythai Türkiye Şampiyonasında ilimiz adına mücadele sergileyerek alt gençler kategorisinde 51 kiloda Kubilay Tarhan Türkiye Şampiyonu, üst gençler kategorisinde 54 kiloda Azad Toğal Türkiye üçüncüsü, büyük erkekler kategorisinde ise 81 kiloda Mücahit Arat Türkiye üçüncüsü oldu. Sporcularımızdan Yunus Turan ise yıldızlar ağır sıklet müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu. Alt gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan sporcularımızdan Kubilay Tarhan Muaythai Dünya Şampiyonasında, yıldızlar ağır sıklet müsabakalarında ise Yunus Turan Açık Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek ve milli takım kadrolarında yer alacaklardır. İlimiz adına yurt içi birçok müsabakalarda sayısız başarılara imza attık. Bu başarılardan biriside, Aydın Söke’de yapılan Türkiye Muaythai Şampiyonası’dır. Katıldığımız yarışmaların birçoğunda Türkiye şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğü elde etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. İlimiz adına bu güzel başarılarından dolayı sporcularımızı tebrik ediyoruz. İnşallah başarılarımıza bir başarıda, Dünya ve Açık Balkan Şampiyonlarında en güzel dereceler ile dönmek olacaktır. İlimiz adına bu gurur verici başarılarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 14:10
YORUM EKLE