banner186

VANLI AMAÇTAN TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası’nda Vanlı atlet Ömer Amaçtan Türkiye dördüncüsü oldu.

VANLI AMAÇTAN TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası’nda Vanlı atlet Ömer Amaçtan Türkiye dördüncüsü oldu.

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul Aslı Çakır Spor Salonu’nda düzenlenen 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonasında 81 ilden erkekler ve kızlar kategorisinde toplam bin 328 sporcu yarıştı. Yıldız kız-erkek ve 16 yaş altı kız-erkek kategorilerinde yapılan yarışmalara Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı da 4 sporcu ile katıldı. 185 atletizmcinin yarıştığı 1500 metre 16 yaş altı erkekler kategorisinde yarışan Vanlı atlet Ömer Amaçtan, 4.10’luk derecesi ile Türkiye dördüncülüğü oldu. 16 Yaş Altı ve Yıldızlar Türkiye Salon Şampiyonası’nda başarılı olan ve gelecek vadeden sporcular arasında bulunan Vanlı Ömer Amaçtan, Türkiye Atletizm Federasyonu Teknik Kurulu’nun görüşü ile İstanbul’da yapılan Turkcell 2020 Olimpik Hazırlık Kampı’na alındı.

Yarışmanın ardından açıklamalarda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Vanlı sporcumuzun İstanbul’da yapılan Federasyon Deneme Yarışmalarında ilimiz adına kazanmış olduğu Türkiye Dördüncülüğü bizler için çok önemlidir. İlimiz adına farklı ülkelerde ve illerde yarışmalara katılan bütün sporcularımız; gerek bizim için, gerek Van için oldukça değerli ve önemlidirler. Sporcularımızdan böyle güzel başarıların kazanıldığı haberlerini almak bizleri çok mutlu edip gururlandırıyor. Çok istekli ve gayretli olan sporcumuz Ömer Amaçtan, bu yarıştan da başarı ile döndü. Ayrıca bu sporcumuzun ileride olimpiyatlara da gidebileceğine inancımız tamdır. Kendisini ve bu başarıda emeği olan antrenörümüzü de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 09:36
YORUM EKLE