Balık bendinde bot gezintisi

Muradiye ilçesinden geçen derenin çevre düzenlenmesinin ardından kaymakamlık tarafından ilçeye ilk kez şişme bot getirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Balık bendinde bot gezintisi

Neso deresi üzerinde bulunan balık bendi çağlayanı, kaymakamlık tarafından temizlenerek vatandaşın hizmetine açıldı. Derenin temizlenmesinin ardından yerli ve yabancı bölgeye çekmek için Muradiye kaymakamlı ilçeye şişme bot getirilerek vatandaşların hizmetine sundu. Bota binen Kaymakam Erol Tanrıkulu, ilk gezintiyi gerçekleştirdi. Heyecanlı görüntülere sahne olan gezinti dere kenarında bekleyen vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi.

Daha sonra vatandaşlar sıra ile ilk kez bota binmenin heyecanını yaşadılar. Salih Polat isimli vatandaş, ilk kez bindiği şişme botunun kendisinde heyecan yaşattığını belirterek; “Bu dere daha önceleri çamurdan ve kirlilikten dolayı bizler rahatsız edici kokular nedeniyle pek yaklaşamıyorduk. Ancak Kaymakam Erol Tanrıkulu’nun son bir yılda yaptığı çalışmalar sonucunda artık bu rahatsız kokulardan eser kalmadı. Yerli ve yabancı turistler rahatlıkla buraya gelip piknik yapabiliyor aileleri ile birlikte temiz bir ortamda gününü geçirebiliyor ve eğlenebiliyor. Muradiye halkı hayatında ilk kez şişme bota binmenin heyecanını yaşadı, keyifli dakikalar geçirdi. Bu hizmeti bizlere sunan kaymakamımıza teşekkür ediyoruz, balık bendimiz gün geçtikçe daha da güzelleşeceğine inanıyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 11:44
YORUM EKLE