banner186

Ankara patlaması canlı bomba kim ve nereli?

ANKARA saldırısı düzenleyen canlı bombanın kimliği tespit edildi. 28 kişinin ölümüne sebep olan canlı bomba Salih Neccar isimli bir kişi. Neccar Suriye uyruklu çıktı.

Ankara patlaması canlı bomba kim ve nereli?

ANKARA'daki 28 kişinin ölümüne sebep olan kanlı saldırıyı düzenleyen canlı bombanın kimliği belirlendi. Kiraladığı aracı servis otobüslerinin yanında patlatan canlı bomba Suriye uyruklu çıktı. 

Bombalı aracı servis araçlarının üstüne sürerek patlatan terörist olay yerinde parçalanarak can verdi. Emniyet olay yeri inceleme uzmanları patlamada ölen teröristin vücut parçalarından ve parmak izinden kimliğine ulaştı.

28 kişinin ölümüne sebep olan teröristin Salih Necar olduğu belirlendi. Salih Neccar'ın poliste parmak izi kaydı olduğu da ortaya çıktı.

ANKARA PATLAMASI CANLI BOMBASI SURİYE UYRUKLU ÇIKTI

1992 doğumlu olan Salih Neccar'ın Suriyeli mültecilerle Türkiye'ye girmiş. Teröristin yurda geldiği dönemde parmak izinin alındığı bildirildi. Polis de bu kayıttan kimliğe ulaştı.

 

İKİZ PLAKA TAKTI

Kanlı saldırıyı düzenleyen canlı bomba olayda İzmir'den kiraladığı Volkswagen scirocco marka bomba yüklü bir aracı kullandı.

Saldırıyı gerçekleştirdiği araca ikiz plaka taktırdı. Takılan plakanın aynı Bu yöntemle güvenlik tedbirlerini aşan saldırgan, TNT yüklü araçla servis araçlarına çarparak düzeneği infilak ettirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 12:51
YORUM EKLE