banner139

Araç Vergisine Sınırsız Taksit

Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu olanlar için taksit imkanı geliyor. Maliye, bankalarla anlaşacak kolay taksitlerle borç bitirilecek.

Araç Vergisine Sınırsız Taksit

17 milyona yakın araç sahibinin ay sonuna kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksidini ödemesi gerekirken, Maliye'den müjdeli bir haber geldi. Takvim'in haberine göre, Maliye Bakanlığı gecikmiş MTV alacakları için de taksit formülünü devreye sokuyor.

TAKSİT İMKANI GELİYOR

Gelir İdaresi Başkanlığı ile bankalar arasında görüşmeleri sürenuygulamaya göre MTV'yi aksatanlara da finans kuruluşlarının taksit yapması formülü üzerinde duruluyor. Hali hazırda gecikmemiş vergi ödemeleri için birçok banka hem kredi kartına, hem de nakit ödeme yapacaklara taksit imkanı sunuyor. Bu taksitler 6 aya kadar çıkabiliyor.

ÖNÜMÜZDEKİ AY BAŞLAYACAK

Finans kuruluşlarının ikna edilmesi ile birlikte önümüzdeki aydan itibaren ocak ve temmuz dönemleri haricinde kalan aylarda da MTV borçlarına taksit yapılabilmesine imkan sağlanacak. 2014 yılı bütçe öngörüsüne göre MTV'den yıl sonuna kadar toplam 8.6 milyar TL tahsilat öngörülüyor. Bir Maliye yetkilisi, birikmiş borçlara da taksit gelmesi ile hem vatandaşın borcunun daha fazla artmasının önüne geçilmesinin, hem de kamunun alacak stokundaki artışın önlenebileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 13:26
YORUM EKLE

banner135

banner134