banner166

Beyoğlu'nda iki bina çöktü!

Beyoğlu'nda beşer katlı bitişik iki boş bina bilinmeyen bir nedenle çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Beyoğlu'nda iki bina çöktü!

Beyoğlu'nda boş iki bina çöktü. Alınan bilgiye göre, Tarlabaşı Mahallesi Zambak Sokak'taki beşer katlı bitişik iki binanın bilinmeyen bir nedenle çökmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

 

Yapılan ilk incelemelerde binaların boş olduğu anlaşıldı. Olay yerine belediyeye bağlı iş makineleri ve kepçeler geldi. Zambak Sokak ve binaların arka tarafındaki Kurabiye Sokak, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin de olay yerine gelerek ilgililerden bilgi aldı. Enkaz kaldırma çalışmaları ve incelemeler sürüyor. 

 

 

İSTANBUL VALİSİ OLAY YERİNE GELDİ

Olay yerine gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili açıklama yaptı. Can kaybının yaşanmadığını vurgulayan Şahin, ""Bugün öğleden sonra iki bina çökmüş durumda. İçerde hiç kimse yok. Komşu ve işletme sahipleri uyarmış herkes çıkmış. Ama yine de enkaz altına bakılacak. Ümidimiz enkaz altında kimse olmaması.Tarlabaşı'ndaki kentsel dönüşümün ne kadar gerekli olduğunu bu yapılardan görüyoruz. Araştırıyoruz, daha detaylı bilgi vereceğiz. Yıkılan bir blok otel diğer bloğun da iki katı lokanta ve üst katları da depo olarak kullanılıyormuş. Otelin 2 müşterisi varmış biri dışarıdaymış zaten. Diğeri de ikaz edilmiş hemen tahliyesi sağlanmış. Aldığımız bilgi kimsenin olmadığı şeklindedir" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 14:38
YORUM EKLE