banner166

Bu plakalı araçlara dikkat! Bomba alarmı...

Güvenlik güçleri, başta büyükşehirler olmak üzere eylemlerde kullanılacağı tahmin edilen bomba yüklü minibüs için alarma geçti.

Bu plakalı araçlara dikkat! Bomba alarmı...

Son günlerde ardı ardına yaşanan olaylar ve son Ankara saldırısı güvenlik güçlerini harekete geçirdi. 


Son yaşananlardan olaylardan sonra da Türkiye'de misilleme eylem yapacağı yönündeki istihbarat üzerine 81 ildeki valilik ve emniyet müdürlükleri uyarıldı. Güvenlik güçleri özellikle büyükşehir ya da sınır illerinde patlatılacağı düşünülen 06 DZ 8027 plakalı, beyaz renkte Hyundai marka minibüsün peşine düştü. Polis ve jandarma ekipleri, bomba yüklü minibüs ile minibüse öncülük yaptığı düşünülen 21 GK 397 plakalı doblo tarzı aracı her yerde arıyor.

 

BU İLLER UYARILDI!
 
Öte yandan Gaziantep, İstanbul, Mardin, Diyarbakır, Nevşehir'de çalındığı veya gasp edildiği belirtilen 27 RL 907, 34 VZ 560, 47 PA 592, 21 DD 212, 34 NG 8810, 50 FN 946 plakalı 6 aracında yine eylemlerde kullanılacağı bilgisi ile tüm ülkedeki güvenlik güçlerinin uyarıldığı öğrenildi. Eylemlerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerin yanı sıra Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis gibi sınır illerinde ve araçların eylem hazırlığında irtibata geçmesi muhtemel Diyarbakır, Şırnak ve Mardin gibi Güneydoğu illerinde güvenlik güçlerine araçların plakaları dağıtıldı,  ekiplerin plakaları ve şüpheli araçlar üzerine dikkatli olması istendiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 20:47
YORUM EKLE