banner186

Bugün hava nasıl olacak? İşte tahminler

Meteorolojiden alınan bilgilere göre hava sıcaklığının Marmara ve Batı Karadeniz'de 3 il 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? İşte tahminler
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Erzurum, Bingöl, Muş ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ankara'nın kuzeyi, Çankırı, Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, İzmir'in iç kesimleri, Manisa, Kütahya, Antalya'nın iç kesimleri, Yozgat, Giresun, Adana'nın kuzeyi ve K.Maraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Batı Karadeniz'de 3 il 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
 
RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde Kıyı Ege'de batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, kuzey, iç ve batı kesimlerde kuvvetli (30-60 km/s)olarak esmesi bekleniyor.
 
 
UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, İzmir'in iç kesimleri, Manisa, Kütahya, Antalya'nın iç kesimleri, Yozgat, Giresun, Adana'nın kuzeyi ve K.Maraş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı( ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


SOBA VE BACA GAZI KAYNAKLI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; kuzey, iç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos), gece saatlerinde Kıyı Ege'de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar doğusunda (Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Trakya'da yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA 15
EDİRNE 12
İSTANBUL 13
KOCAELİ 15


EGE
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir'in iç kesimleri, Manisa ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı(Lodos), gece saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 13
İZMİR 19
MUĞLA 13
UŞAK 12
 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın iç kesimleri ile gece saatlerinde Adana'nın kuzeyi ve K.Maraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 17
ANTALYA 19
HATAY 14
OSMANİYE 16
 
 
İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Ankara'nın kuzeyi ve Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Çankırı, zamanla Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 13
ESKİŞEHİR 11
KARAMAN 13
KONYA 13
 
 
BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU 10
KASTAMONU 8
SİNOP 14
ZONGULDAK 13
 
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in, zamanla Artvin hariç bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ÇORUM 12
GİRESUN 17
SAMSUN 15
TRABZON 21
 
 
DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Erzurum, Muş ve Bingöl, gece saatlerinde Bitlis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BİTLİS -1
ERZURUM 3
MALATYA 6
VAN 5

 
GÜNEYDOĞU ANADOLU 
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
DİYARBAKIR 10
GAZİANTEP 8
SİİRT 10
ŞANLIURFA 10

KAYNAK-TİMETÜRK

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 11:56
YORUM EKLE