Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB resti!

İngiltere'yi hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz de miletimize AB ile müzakerelere devam mı tamam mı diye sorarız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB resti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi mezuniyet töreninde katıldı. Konuşmada Avrupa Birliği'ne ve AP'ye sert sözlerle yüklenenCumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Ey Başkan sen Türk milletini tanımadın daha. bu millet oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmuş bunların peşinde değil. Siz şu anda Türkiye'nin peşindesiniz. 'Eğer Türkiye kapıları açar mülteciler geçerse bizim halimiz ne olur?' diye düşünüyorsunuz. Erdoğan, bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz. Biz İngiltere gibi de değiliz onu da söyliyim. Bize de sinyal gönderiyorlar '3 bin yılına kadar Avrupa'ya giremez' diyorlar.

 

BİR ARAYA GELDİĞİMİZ ZAMAN BÖYLE DEMİYORDUN CAMERON

Bir araya geldiğimiz zaman böyle demiyordun Cameron. E ne oldu şimdi? Yarın bizi gerekçe göstererek oradan Avrupa Birliği'nden çekilmeme kararı çıkacak. Türkiye bu değil. Türkiye'ye resmen sene 1963 söz verdiniz. Hala oyalıyorsunuz. Niye oyalıyorsunuz? Söyliyim, ey Avrupa siz bizi halkının büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu için istemiyorsunuz. Bize açık açık söylemişlerdi. Biz de biliyorduk ama samimiyetimizi göstermek için denedik. Ayrımcılık bunlarda var. Şimdi sıkıntı farklı yerlerde.

 

BİZ DE MİLLETE SORARIZ DEVAM MI TAMAM MI DİYE

AB bize verdiği sözü yerine getirip terör örgütü gibi bir konu yüzünden geri çevirecekse biz bunu milletimize rahat anlatırız. Biz de millete gideriz. 'AB ile müzakerelere devam mı? tamam mı?' diye sorarız"

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 23:15
YORUM EKLE