Emekli promosyonunda yeni gelişme

Emekli promosyonunda yeni düzenlemeler başlayacak. Emekli promosyonu için bankalarla süren pazarlık devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yeni düzenlemeyi açıkladı.

Emekli promosyonunda yeni gelişme

Memurlar gibi emeklilere de banka promosyonu dönemi başlıyor. Çalışma Bakanlığı, emeklilere promosyon için bankalarla pazarlıkları sürdürüyor. Görüşmeler hem emekliler hem de hak sahipleri için yapılıyor. Anlaşma sağlanırsa, promosyon sadece emeklilerle sınırlı kalmayacak.

Dul ve yetimlere de yani eşinin ya da babasının emekli maaşını alanlar da promosyondan yararlanabilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

 

 

PROMOSYON PAZARLIKLARI DEVAM EDİYOR

Bir soru önergesini yanıtlayan Soylu, emekli ve hak sahiplerine promosyon ödenmesine ilişkin olarak bankalar ile görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Bakan Soylu, şunları kaydetti: kampanyalar var "Emekli ve hak sahipleri ilk gelir/aylıklarını gönderilen bankadan aldıktan sonra istedikleri takdirde; kurumun ilgili birimlerine yazılı olarak müracaat ederek, e-devlet üzerinden veya aylık almak istedikleri banka şubelerine müracaat ederek gelir/aylıklarını promosyon ödemesi yapan bankalara taşıyabilme imkanına sahiptir. Bazı özel bankaların, şubelerinden bankaca belirlenen sürede aylık almaları taahhüdü ile promosyon ödemesi yapacağına ilişkin kampanyaları bulunmaktadır."

 

Edinilen bilgiye göre; promosyonda gelinen nokta, 3 yıllık dönem için 600 lira ödenmesi. Ancak Bakanlık tutarın artırılmasını istiyor. Beklenti, 3 yıl için 900 lirada anlaşılması. Bakanlık, promosyon görüşmelerini Türkiye genelinde belli sayıda şubeye sahip 12 banka ile yürütüyor. Promosyon için anlaşmanın bu 12 banka ile yapılacağı konuşuluyor. Bu durumda emekli, söz konusu 12 bankadan istediğini seçecek.

 


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER