Emekli promosyonuyla ilgili Soylu'dan flaş açıklama

Emekliler, promosyonun ne zaman yatacağı ve miktarını günlerdir merak ediyor. Konuyla ilgili katıldığı bir etkinlikte son dakika açıklama yapan Süleyman Soylu, ortaya çıkan rakamların afaki olduğunu söyledi.

Emekli promosyonuyla ilgili Soylu'dan flaş açıklama

Emekli promosyonunda son dakika açıklaması Süleyman Soylu'dan geldi.  Emeklilikte yaşa takılanların durumunun Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda konuşulduğu ve Başbakan Binali Yıldırım'ın bu konunun çözümü konusunda talimat verdiği yönünde çıkan haberlerin sorulması üzerine Soylu, "Böyle bir bilgimin olmadığını ifade etmek istiyorum" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) yabancı kamu görevlisi öğrencilerin diploma törenine katıldı. Süleyman Soylu katıldığı törende emekli promosyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

 

Emeklilere verilecek banka promosyonlarının 600-900 TL olacağıyla ilgili haberler olduğu ve emeklilere bir müjde olup olmadığı sorusuna Bakan Soylu, "Bu konu çok tartışılıyor. Özellikle ekonomi ağırlıklı meslektaşlarımıza seslenmek istiyorum; ben kendi görevimi yapmak için çaba sarf ediyorum, mümkünlere bakıyorum, olabileceklere bakıyorum. Ama ekonomi menşeli meslektaşlarımız bir hesap kitap yapsalar ne olursunuz.

Bizi toplumla sürekli olup olamayacaklar karşısında karşı karşıya getirmenin doğru bir yöntem olmadığını düşünüyorum. Bu bir maaşın bir insanın kendi hesabına yatmasından kaynaklanacak bir promosyon. Öyle rakamlar telaffuz ediliyor, öyle rakamlar ortaya konuluyor ki bir siyaset adamının ve bir siyaset kabinesinin yapacağı en hatalı adım gerçekleştiremeyeceği bir beklentiyi topluma sunmaktır. Bu yanlış bir şeydir.

 

 

SÖYLENİLEN RAKAMLAR AFAKİ

Bu sadece bir promosyondur. Bir maaş bir bankada ne kadar kalır, bir banka bundan ne kadar istifade eder ve bu istifade ettiğinden biz bundan ne kadar milleti istifade ettirebiliriz. Böyle bir çalışmayı arkadaşlarımız yapıyorlar, yaptılar. Biz bunu hükümetimize sunacağız. Ama denilen rakamlar afaki rakamlardır. Merkez Bankası'nın baz puan konusundaki düşüşlerindeki tartışmaları yıllardır yaşıyoruz. Bu konularda kritik kararların nasıl verildiğini, ne şekilde verildiğini hep beraber sizler görüyorsunuz. Söylediğiniz rakamların afaki rakamlar olduğunu elbette ki oradan istifade edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu çalışmayı gerçekleştirmeye çalışıyoruz" yanıtını verdi.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER