Emeklinin çifte bayram sevinci

Emekliler banka promosyonunun ne zaman verileceğini, zamlı maaşlarını bayram öncesinde alıp almayacaklarını merak ediyor. Yapılan son açıklamaya göre emeklilerin zamlı maaşlarını bayram öncesi alması bekleniyor. Promosyonda ise son aşamaya gelindi.

Emeklinin çifte bayram sevinci

Emekliler temmuz ayında çifte müjde yaşamaya hazırlanıyor. Promosyonda sona doğru yaklaşılırken, emeklililer zamlı maaşlarını bayram öncesinde alacak. Peki hangi emekli ne kadar zamlı maaş alacak? Detaylar memurhaber.com'da.

Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 4 Temmuz'da açıklanacak enflasyon oranına göre zam alacak. Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar artırılacak. Zam oranı da 4 Temmuz'da enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak.

 

MEMUR EMEKLİLERİ YÜZDE 5 ZAM ALACAK

İlk 5 aylık enflasyonun yüzde 3.15 çıkması nedeniyle, Temmuz zammının yüzde 4 civarında olması bekleniyor. Takvim'in haberine göre, yüzde 4 zam da SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında 35 ile 152 lira arasında artış getirecek. Memur emeklileri ise Temmuz'da toplu sözleşmede belirlenen yüzde 5 zammı alacak. Toplu sözleşmede ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 6'yı aşması halinde, memur emeklilerine fark verileceği de yer alıyor. Ancak şu ana kadar oluşan veriler, memur emeklilerinin enflasyon farkını zora sokuyor. Bu arada zamlı maaşların Ramazan Bayramı'ndan önce ödeneceği belirtiliyor.

 

 

PROMOSYON PEŞİN ÖDENECEK

Emeklilere ödenecek promosyonla ilgili çalışmalarda da sona yaklaşıldı. Promosyon anlaşmasının Ramazan Bayramı'na yetiştirilmesi bekleniyor. Eğer beklenti gerçekleşirse, emekliler 3 yıllık dönem için 900 lira promosyon elde edecek ve bu ödeme de Temmuz'da peşin olarak yapılacak.

 

İKRAMİYE ERTELENDİ

30 yılın üzerinde çalışan 408 bin memur emeklisinin, tazminat farklarını almak için beklediği yasa tasarısının Meclis görüşmeleri Bayram'dan sonraya kaldı. Komisyon süreci tamamlanan ve Genel Kurul'da bu hafta gündeme alınması planlanan tasarı Ramazan Bayramı'ndan sonraya bırakıldı. Düzenleme torba yasaya eklenecek.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 15:38
YORUM EKLE