banner166

Emekliye promosyon müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan emeklilere promosyon müjdesi geldi.

Emekliye promosyon müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu emeklilere promosyon ödemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Emeklilerin hakkı olan bir promosyon için çaba harcıyoruz" diyen Bakan Soylu, şunları söyledi:

 

"BANKALARLA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

"Sayın Başbakanımızın ve partimizin ortaya koyduğu bir süreçti. 1 Kasım seçimleri bittiğinde ve ardından yaptığımız durum ise taahhütlerle ilgili bir listeleme yapmaktı. Bu listeler içinde bu promosyonda yer alıyor. Bu konuda kamu bankaları ve özel bankalarla çalışmalarımız devam ediyor. Bundan 5-6 ay önce özel bir bankayla 4 yıllık bir sözleşme ortaya koyuldu.

 

"EMEKLİLERİMİZİN BİR KURUŞ FAZLA ALMASI İÇİN ÇALIŞMAKTADIR"

Yapıtğımız görüşmelerde bizim amacımız üzüm yemektir. Emeklilerimizin bir kuruş fazla alması için çalışmaktır. Bankalar da bir çaba içindeler. Tüm bankalarla herkese açık oluşturacağımız sistemle yüksek bir promosyonla karşı karşıya kalmayabilirler.

 

"ÇABA HARCIYORUZ"

En azından orada hem bizim Sosyal Güvenlik Kurumumuzun emeklilik sisteminin bankalara sunduğu hem de biriktirdiği emeklilerin hakkı olan bir promosyon için çaba harcıyoruz. Uygulamaya geçilmesiyle ilgili biz yazdan önce bitirmek istiyoruz. Miktarla ilgili olarak ise benim aklımda aslında arzu ettiğim var, gerçekçi olan var ve şu an verilen var. Fiyata yakın olacak, şu andan fazla olacak, arzu ettiğim olursa çok güzel olacak ancak buna ulaşabileceğimizi sanmıyorum. 300 TL baz olur 500 TL'nin üzerine çıkmak için çaba sarfederiz."

 

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO MART AYINDA ELE ALINACAK

Katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Soylu, emeklilere promosyon ve genel sağlık sigortasına dair açıklamalarda bulundu. Soylu emeklilere promosyon ödemesinin yakın zamanda yapılacağını açıkladı. Soylu ayrıca, taşeron işçilerin kadro konusunu da Mart ayı içinde ele alacaklarını açıkladı.


KAYNAK-HÜR HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 10:50
YORUM EKLE