banner186

HAKKÂRİ VE MARDİN'DEN ACI HABER

Hakkâri- Çukurca karayolunda PKK'lilerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcı tespit edildi.

HAKKÂRİ VE MARDİN'DEN ACI HABER

Hakkâri- Çukurca karayolunda PKK'lilerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcı tespit edildi. Hakkâri merkeze bağlı Çimenlik ve Oğul köyleri arasındaki yolda patlayıcının imha edilmesinin ardından bölgede operasyon başlatıldı. PKK'lilerin açtığı ilk ateşte 1 astsubay ve 3 uzman çavuş şehit oldu.

Bölgeye sevk edilen takviye timler, operasyon başlattı. 

 

MARDİN'DEN DE ACI HABER: 2 ŞEHİT

Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lilerin jandarma karakoluna düzenlediği saldırının ardından bölgeye takviye giden timin bulunduğu askeri araca düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu.

Derik İlçesi'ne bağlı Akçay Köyündeki Soğukkuyu Jandarma Karakolu'na bugün sabah saat 06.30'da bir grup PKK'liler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine çatışma çıktı. Çatışmanın haber verilmesi üzerine saldırıya uğrayan karakola Derik'ten takviye timler gönderildi.

Ancak bölgeye takviye gönderilen askeri time PKK'lilerin pusu kurup ateş açması sonucu ilk belirlemelere göre bir astsubay ve bir uzman çavuş şehit oldu. Bölgeye sevk edilen takviye birlikler PKK’lilerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlattı.

 

GENELKURMAY AÇIKLAMASI: MARDİN VE HAKKÂRİ’DE 6 ŞEHİT

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamada, Mardin ve Hakkâri’de meydana gelen çatışmalarda 6 askerin şehit olduğu bildirildi. 

Açıklama şöyle: "24 Haziran 2016 Cuma günü Mardin-Derik ilçesi Bayırköy Mahallesinde adli arama faaliyeti icra eden unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız saat 06.30’da şehit olmuştur. Ayrıca Hakkâri Çukurca karayolunun emniyetini alan unsurlarımızın bulundukları bölgede, el yapımı patlayıcıların patlaması sonucu 4 kahraman silah arkadaşımız saat 07.15’te şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 10:56
YORUM EKLE