banner166

Hangi illerde okullar tatil edildi?

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla birçok ilde okullar yarın da tatil edildi. İşte 5 Ocak Salı günü okulların tatil edildiği o iller...

Hangi illerde okullar tatil edildi?

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullara yarın da tatil verildi. Kar yağışının özellikle de Doğu Anadolu Bölgesi için tehlike sinyallerini çaldırdığı Meteoroloji tarafından açıklandı. Akşam saatlerinde şiddetini artırarak devam etmesi beklenen kar yağışının yarın etkisini daha çok göstereceği, ayrıca Marmara ve İç Anadolu'da da karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

 

İşte yarın (5 Ocak Salı günü) okulların tatil edildiği iller;

 

KAHRAMANMARAŞ

Tüm yurdunu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve kuzey ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Kahramanmaraş Valiliği tarafından alınan kararın ardından, Kahramanmaraş merkez ve Dulkadiroğlu, Onikişubat, Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü'nde eğitime kar nedeniyle 1 gün süreyle ara verildi.

 

ELAZIĞ

Elazığ kent merkezi ve tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edildi. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, kar yağışı nedeniyle bilgilendirme yaparken, okulların da yarın için tatil edildiğini açıkladı.

 

KARAMAN (SARIVELİLER)

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde eğitime 5 Ocak Salı ara verildi. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur okulların tatil edildiğini duyurduğu açıklamasında, kar yağışının ilçede hayatı olumsuz etkilediğini ifade ederek, şunları söyledi: "İlçemizde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı halen devam ediyor. İlçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken, yükseklerde bu rakam 40 santimetreye ulaştı. Bu yüzden Kaymakamlık kararı ile ilçemiz ve köylerinde tüm okullar yarın tatil edildi. Belediye olarak öğrencilerimizin mağdur olmaması için anons yaptırdık. Köy muhtarlarına haber verdik. İlçe genelinde sıkıntı olmaması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor."

 

HAKKARİ

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, merkez ve bağlı köylerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personellerin de idare izinli sayılacakları kaydedildi.

 

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Valiliği tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 günlüğüne tatil edildi. Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarına bağlı olarak aşı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle il genelinde 5 Ocak 2016 Salı günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu. Vali Yavuz, ayrıca öğrencilerle birlikte kamuda görevli hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

 

KİLİS

Kilis Valiliği tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 günlüğüne tatil edildi. Valiliğin İnternet sitesinden yapılan yazılı açıklama şu şekilde; Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, ilimizde görülen kar yağışı ve buzlanma sebebiyle; öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla, ilk ve orta dereceli okullar, 05/01/2016 Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir. Diğer taraftan, olumsuz hava şartları sebebiyle, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de, aynı gün 1 gün süre ile idari izinli sayılmaları uygun bulunmuştur.

 

TOKAT

Tokat, Samsun ve Çankırı'da kar nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Tokat'ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, Sulusaray ilçesinin tamamında, Erbaa ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile Yeşilyurt ilçesindeki Bahçebaşı, Yeniköy, Gündoğan İlkokulları ve taşımalı eğitim merkezi Şehit Şemsettinbey İlkokulunda yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

 

SAMSUN

Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Samsun'un Alaçam, Yakakent ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği, Tekkeköy ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrencilerin 5 Ocak 2015 tarihinde idari izinli sayılacağı bildirildi.

 

ÇANKIRI

Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde de yarın için eğitime ara verildi. İlçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime ara verildiği öğrenildi.

 

NEVŞEHİR

Nevşehir'de sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Nevşehir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelinde Nevşehir merkez başta olmak üzere merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde yarın eğitime bir gün ara verildi. Avanos, Ürgüp, Gülşehir, Derinkuyu, Kozaklı, Hacıbektaş ve Acıgöl ilçelerinde yarın eğitime 1 gün ara verildi.

 

GAZİANTEP

Gaziantep'te, etkili olan olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında Salı günü okullar 1 gün tatil edildi. Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda okulların olumsuz hava şartları nedeniyle 1 gün tatil edildiği duyurularak, kamu görevlisi malul, engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

 

BATMAN

Batman'da kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerde yarın okulların tatil edildiği açıklandı. Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, ilimizde 05.01.2016 tarihinde beklenen yoğun kar yağışı ve yaşanabilecek don olayları sebebiyle herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında; merkez ve ilçelerimizde 05.01.2016 tarihinde (1) gün eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personellerimiz de 05.01.2016 tarihinde idari izinli sayılacaktır" denildi.

 

MARDİN (MİDYAT)

Mardin'in bugün okulların tatil edildiği Midyat İlçesi'nde yarın da eğitime ara verildi. Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, yaptığı açıklamada, "Kötü hava şartları nedeniyle ilçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun 04.01.2016 tarih ve 29 sayılı kararı ile Midyat'ın tüm köy ve merkez okulları 05-01-2016 salı günü tatil edilmesine karar verilmiştir" dedi.

 

TRABZON (OF)

Trabzon'un Of ve Artvin'in Yusufeli ve Şavşat ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Of ilçesinin tamamı, Maçka ilçesinde ise Çatak, Başar ve Akarsu mahallelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi.

 

ARTVİN (2 İLÇE)

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan duyuruda ise ilde etkili olan kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle yarın Yusufeli ve Şavşat ilçelerindeki tüm okullarda eğitime ara verileceği kaydedildi.

 

VAN'DA ÇATAK, BİTLİS'TE 2 İLÇE

Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Alınan bilgiye göre, yoğun kar nedeniyle kapanan yollar ve karayollarındaki buzlanma nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Van'ın Çatak ilçesinde de aynı gerekçeyle okulların iki gün tatil edildiği bildirildi. TUNCELİ

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime yarın ara verildi. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, il merkezinde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitimin göremeyecekleri belirtildi.

 

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezindeki okullarda yarın eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışının yarın yoğunlaşmasının beklendiği bildirildi. Açıklamada, ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması ve buzlanma riski nedeniyle merkez Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe sınırları içindeki eğitim kurumlarında yarın eğitim ve öğretime ara verileceği duyuruldu. Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kuvvetli kar yağışının Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak'ta yarın gece saatlerine kadar etkisini sürdürmesinin beklendiğini ifade edilmişti. ORDU (AKKUŞ)

Ordu'nun Akkuş İlçesi'nde devam eden kar yağışı ve tipi, yaşamı olumsuz etkilerken, ekipler yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçedeki okulların yarın için tatil edildiği açıklandı. Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava Ordu'nun Akkuş ilçesinde de hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi ekiplerinin karla mücadele çalışmamaları aralıksız devam ederken yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yarın tatil edildi. Olumsuz hava şartlarıyla mücadelelerinin devam ettiğini söyleyen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Karın yağmaya başladığı günden itibaren tüm ekiplerimizle sahadayız. İlçemizde kar yağışı etkisini arttırarak devam ediyor. Bugün yağışıyla birlikte tipide etkili oldu. Açtığımız yollar yeniden kapansa da şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece-gündüz demeden çaba gösteriyoruz. Karla mücadele de Büyükşehir Belediyemizin ve ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 21:56
YORUM EKLE