HDP binasına kuşatıldı!

Kobane'deki İŞID saldırısı protesto etmek isteyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sultangazi İlçe Örgütü üyesi 50 vatandaş, sayıları bini bulan bir grup tarafından kuşatıldı.

HDP binasına kuşatıldı!

HDP’liler bugün Sultangazi’de bir basın açıklaması yapmak istediği sırada polis tarafından dağıtıldı. Biber gazlarıyla müdahale edilen partililere, iddiaya göre, ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık bir topluluk saldırmak istedi. Bunun üzerine HDP’liler ilçebinasına sığındı.

Halen binada mahsur halde bulunan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi İlçe Saymanı Ahmet Yıldız’ın verdiği bilgiye göre, üç saattir gergin bekleyiş sürüyor. Bina etrafında toplanan ve sayıları zaman zaman bini geçen saldırgan grup, HDP’nin bulunduğu apartmanın kapısını zorlayarak, içeriye girmek istedi. Buna karşın polis, saldırganlara sert müdahalede bulunmadı. Sokak başlarından ayrılmayan saldırganlar Türk bayrakları açıp tekbirler getiriyor. HDP’de ise aralarında kadınların da olduğu 50 kişilik grup dışarı çıkamıyor. Yıldız, “Başlangıçta bin kişilik bir grup vardı. Polisin rahat davranmasından dolayı dış kapıyı zorladılar ve kırmaya çalıştılar. Polis gruba gaz bile atmadı. Bir ölçüde dağıttıysa da hala sokak başlarında bekliyorlar. Biz partiden çıkamıyoruz, beklemedeyiz” diyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER