banner166

Memurların giyecek yardımında yeni düzenleme

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda memur kıyafetleriyle ilgili yeni düzenleme yapılacak. Bugün yani 23 Haziran tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle yazlık ve kışlık kıyafet alımlarında değişiklik yapıldı.

Memurların giyecek yardımında yeni düzenleme

Memurlara yapılacak giyecek yardımını düzenleyen yönetmelikteki değişikliğe göre, mübaşirler ile arama ve kurtarma teknisyenlerine yazlık ve kışlık kıyafet verilecek.

Mübaşirler ile arama ve kurtarma teknisyenlerine yazlık ve kışlık kıyafet verilecek. "Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

YAZLIK VE KIŞLIK KIYAFET YARDIMI

Buna göre, mübaşirler ile arama ve kurtarma teknisyenlerine yazlık ve kışlık kıyafetler ile ayakkabı yardımında bulunulacak. Arama ve kurtarma teknisyenlerine normal kıyafetlerin yanı sıra eldiven, kurtarma palaskası, kep, bere, içlik ve acil durum ikaz yeleğinin de aralarında olduğu görev esnasında kullanacağı malzeme yardımı yapılacak.

 

 

VERİLEN MALZEMELER 1 YIL KULLANILACAK

Mübaşirler ile arama ve kurtarma teknisyenleri parçalara göre değişmekle birlikte verilen malzemeleri 1-3 yıl arasında kullanacak. Ayrıca, evde sağlık hizmetlerinde görevli personele de kazak, pantolon ve ayakkabı verilecek.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 15:42
YORUM EKLE