banner211

Naci Ağbal'a sordular: Asgari ücret düşecek mi?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücret bin 300 liradan aşağı düşecek mi sorusuna yanıt verdi.

Naci Ağbal'a sordular: Asgari ücret düşecek mi?

Asgari ücretlilerin merakla beklediği asgari ücret düşecek mi sorusunun yanıtı Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. İşte 2016 asgari ücret hakkında son durum...

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, dünkü görüşmelerde 21 maddesinin kabul edildiği "Yatırım Ortanın İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın müzakerelerine devam edildi. Bakan Ağbal, milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı, bazı maddelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Maliye Bakanı Ağbal, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, "Asgari ücrette değişiklik olmazsa ekim ayında bin 300 liranın altına düşecek. Bin 300 liranın altına düşmemesi için tedbiriniz var mı?"sorusuna da yanıt verdi.

Asgari ücreti 1 Ocak 2016'da bin 300 liraya çıkardıklarını anımsatan Ağbal, "AK Parti hükümetleri döneminde asgari ücretli, her zaman için enflasyonun üzerinde gelir elde etmiştir, refahı da bu dönemde artmıştır. Bin 300 liranın altına düşmemesi yönünde talepler var. Bu konuda herhangi bir çalışma yapılacaksa, bu çalışma, vergi kanunları, vergi alanı dışında başka bir alanda yapılmalıdır. Vergi tarifesine, düzenlemelerine çok fazla dokunmamak lazım. Zamanı geldiğinde Çalışma Bakanımız ile bir araya geliriz ve vergi kanunları dışında bir çözüm üretilebilir mi diye bakarız." değerlendirmesini yaptı.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 13:58
YORUM EKLE