Naci Ağbal'dan taşeron işçi açıklaması

Taşeron işçiler ne zaman kadroya geçirilecek? Taşeron işçilerin son durumu hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarda bulundu.

Naci Ağbal'dan taşeron işçi açıklaması

Taşeron işçilere kadro düzenlemesinde son durum ne olacak sorusunun yanıtı Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. 

Ağbal, taşeronlarla ilgili çalışmanın sürdüğünü belirterek, "Yerel yönetimlerden bakanlıklara kadar çok kapsamlı bir düzenleme. Çok farklı sektörlerde istihdam edilen çalışanlarımız mevcut. Her kurumun farklı öncelikleri ve farklı beklentileri var.Çalışanlarımız uygun koşullarda bu yeni sisteme geçsinler istiyoruz. Bunun için bir süre bu çalışmalar devam edecek. Bütün bu kurumlarla teknik düzeyde arkadaşlarımız çalışmaları yürütüyorlar" dedi.

 

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesine ilişkin, “Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına doğru gidiyor. Yakında açıklama yapacağız” dedi.

Çorum’u ziyaret eden Ağbal, kentle ilgili brifing aldı. Naci Ağbal, Çorum’un bölgesinde sanayileşme anlamında kendisini ispat  etmiş, kalkınmaya örnek teşkil eden bir kent olduğunu kaydetti.

 Bir gazetecinin taşeron işçilerin kamuda istihdamıyla ilgili  gelişmeleri sorması üzerine, Bakan Ağbal, hükümet olarak taşeron çalışanlarla ilgili seçim beyannamesinde bir çalışma ve düzenleme yapılacağını açıkladıklarını  bildirdi. Ağbal, şöyle konuştu:

 “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bu  çalışmaları yürütüyoruz. Şu aşamada, özellikle bu uygulamanın yapılacağı bazı bakanlıklarla ve mahalli idarelerle içeriği ve şekli konusunda teknik detayları çalışıyoruz. İstiyoruz ki bu çalışma ortaya çıktığı zaman her bakımdan tamam olsun, Hem çalışanlarımız bakımından istedikleri sonuç elde edilsin hem de  kamu hizmetlerinin sunumunda yeni getirdiğimiz istihdam modeli katkı versin. Onun için çalışmalarımız tamamlanma aşamasına doğru gidiyor. Yakında inşallah bittiğinde Sayın Başbakanımız da bizler de açıklama yapacağız.” 


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER