banner95

PKK yarın resmen geri çekiliyor!

Murat Karayılan'ın verdiği tarih geldi çattı. PKK'lı teröristler yarın itibarı ile çekilmeye başlıyor. Demirtaş çekilmeyle ilgili bakın neler söyledi?

PKK yarın resmen geri çekiliyor!

Ve beklenen gün geldi çattı! Çözüm süreci kapsamında Murat Karayılan'ın 'Çekilme 8 Mayıs'ta olacak' açıklamasının ardından PKK yarın resmen çekilmeye başlayacak.

 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Geri çekilme yarın resmen başlıyor. 3 -4 ay süreceğini tahmin ediyoruz. Bölge halkında duyarlılık var. Aynı duyarlılık ve dikkatin devletin ve askeri yetkililerde de olacağını tahmin ediyoruz. Geri çekilme konusunda hükümet de bazı idari tedbirleri almış durumda" dedi. BDP Genel Başkanı Demirtaş, Anayasa konusunda "Bu saatten sonra 4 partinin uzlaşarak yeni bir anayasa yapabileceğini düşünmüyorum.Yeni Anayasa yapılmazsa bile yeni bir anayasa reformuna ihtiyaç vardır" dedi.

 

TEHDİT ETMİŞTİ

 

Bir kaç gün önce de çekilmeyle ilgili bir açıklama yapan Demirtaş, PKK'lıların geri çekilmesi esnasında Türk askerinin bir operasyon düzenlemesi durumunda "Yüzbinlerce kişi olarak operasyon bölgesine yürüyerek operasyonu biz durdururuz" diyerek tehdit etmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER