banner166

Reuters: Türkiye YPG'yi yeniden vurdu

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki YPG mevzilerine dün başlattığı top atışları devam ediyor... Fırtına obüsleri bugün de vurdu...

Reuters: Türkiye YPG'yi yeniden vurdu

Dün TSK'nın ilk hedefi rejim güçleri olmuştu. Saat 14.55 sıralarında Hatay'ın Çalıboğazı karakolu bölgesine Suriye tarafındaki rejim unsurlarınca havan atışı yapılmış, bunun üzerinde sınırda konuşlu 40 kilometre menzile sahip Fırtına obüsleri rejim güçlerine karşılık vermişti.

İkinci olay ise YPG'nin kritik öneme sahip Miniğ Hava Üssü'nü ele geçirmesinden sonra ilerlediği Azez'in güneybatısında gerçekleşti. Maranas bölgesindeki YPG unsurları, Akçabağlar (Kilis) üs bölgesine ateş açtı. Bunun üzerine angajman kuralları kapsamında YPG mevzileri vuruldu. Suriye tarafından hem rejim, hem de YPG güçlerince açılan ateş sonucu ölen veya yaralanan olmamıştı.

pydbombardiman2016

MİNİĞ HAVA ÜSSÜ DE VURULDU

Kilis'te sınır hattında konuşlu obüs topları, Türkiye sınırına 13 kilometre uzaklıktaki, çarşamba günü YPG'nin ele geçirdiği Miniğ Hava Üssü'nün bulunduğu bölgeye de atış yaptı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Örgütü, Türk topçularının Miniğ hava üssünü vurduğunu açıkladı. YPG kaynakları da bu haberi doğruladı. Bir yetkili de “Miniğ Hava Üssü civarındaki YPG hedeflerini Türk topçu birliğinin bombaladığı doğru” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 12:42
YORUM EKLE