banner166

Sur'da bina çöktü 3 asker enkaz altında kaldı!

Diyarbakır Sur'da operasyonların yoğun şekilde devam ettiği Hasırlı Mahallesi'nde Özel Kuvvetler Komutanlığı timinin içinde bulunduğu eski bir bina henüz tespit edilemeyen bir nedenle çöktü. Binada bulunan 9 kişi kurtarılırken, göçük altında kalan 3 asker ise şehit oldu.

Sur'da bina çöktü 3 asker enkaz altında kaldı!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2 Aralık 2015 tarihinde başlayan sokağa çıkma yasağı ile birlikte sürdürülen operasyonlar 80'inci gününe girerken, operasyonların yoğun şekilde devam ettiği Hasırlı Mahallesi'nde Özel Kuvvetler Komutanlığı timinin içinde bulunduğu eski bir binada henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 9 asker kurtarılırken, göçük altında kalan 3 asker ise şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren operasyonlara katılan Özel Kuvvetler Komutanlığı timinden 12 kişinin içinde bulunduğu eski bir binada henüz tespit edilemeyen bir sebepten dolayı çökme meydana geldi. Çökmenin meydana geldiği evde başlatılan ve AFAD ekiplerinin de katıldığı kurtarma operasyonunda enkaz altında kalan 9 kişi kurtarılırken, 3 kişiye henüz ulaşılamadığı belirtildi. Enkaz altında kalan 3 kişinin kurtarılması için göçüğün meydana geldiği evde arama çalışmaları sürerken, bölgede saldırılara karşılık geniş güvenlik önlemleri alındı.


KAYNAK-RADİKAL

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 12:01
YORUM EKLE