banner186

Taşerona kadroda son durum Ağbal açıkladı

Taşeronlar ne zaman kadroya geçecek? Taşeron işçiler kadroya 2016 yılında geçip geçmeyeceklerini merak ediyorlar. Vatandaşların meraklarını gidermek için Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan kadroyla ilgili son durum değerlendirmesi yaptı.

Taşerona kadroda son durum Ağbal açıkladı

Taşerona kadro düzenlemesinde son durum nasıl gidiyor. 65.hükümetin kurulmasıyla birlikte gözler taşerona kadro durumuna çevrildi. Taşerona kadro şartları belli olurken kadro tarihi henüz belli olmadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Düzenleme devam ediyor" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşerona kadro verilmesi konusunda son dönemde basına yansıyan ve tüm çalışmanın sıfırdan yapılacağı yönündeki iddiaları yalanladı. Basına yansıdığı gibi yeni bir çalışmanın söz konusu olmadığını dile getiren Ağbal, taşerona kadro konusunda hükümetin ortaya koyduğu hedefin gerçekleştirileceğini belirtti, "Kimse endişe etmesin" dedi. Ağbal gündemdeki diğer başlıklarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

 

YENİ BİR ÇALIŞMA VAR MI? AĞBAL AÇIKLADI

Yeni bir çalışmamızdan ziyade mevcut çalışmamız devam ediyor. Önceki hükümet döneminde başlamış veya çerçevesi çizilmiş bir çalışma var. Bu çalışmayı biz bakanlıklarımızda çalışmaya devam ediyoruz. Zaman zaman bu çalışmanın ne zaman biteceğine ilişkin bazı sorular gündeme geliyor. Bir kere kimse şundan endişe etmesin; hükümetimizin taşeronlarla ilgili olarak ortaya koyduğu bir gündem vardır, bir hedef vardır ve biz bunu süratle gerçekleştireceğiz.

 

 

 

TAŞERONUN HAK KAYBI OLMAYACAK

Yaptığımız hazırlıkları paylaşıyoruz. Bu yaptığımız paylaşımlara göre de kurumlardan yeni yeni öneriler geliyor. Çünkü önemli olan, yasa çıktığı zaman belirsizlik olmasın, uygulanabilir olsun, bu kanundan yararlanacak kişilerin herhangi bir şekilde bir hak kaybı olmasın. Şu anda devam ettiğimiz çalışmalar bize gösteriyor ki bu istişarelerde fayda var. Niye? Her gün tasarının içerisine yeni bir takım unsurlar katıyoruz. Dolayısıyla burada çalışmayı en kısa zamanda bitirmek gibi bir niyetimiz var.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 14:57
YORUM EKLE