banner186

Üniversite tercih kılavuzu yayınlandı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan kılavuzda tercih listesi yer aldı.

Üniversite tercih kılavuzu yayınlandı

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, kılavuz adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayınlandı.

2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na, bugünden itibaren 12 Temmuz'a kadar ÖSYM'nin "//www.osym.gov.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

 

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

TERCİH SÜRESİ 26 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK

Kılavuza göre, adaylar tercihlerini 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapacak. Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik yapılabilecek. Tercih işlemi tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinin kontrol edilmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünün alınması gerekiyor.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 14:24
YORUM EKLE