Çankaya yardımları yola çıktı

Çankaya Belediyesi’nin “Van Soğuk, Çocuklar Hala Üşüyor” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardımlar Van’a doğru yola çıktı.

Çankaya yardımları yola çıktı

Çankaya Belediyesi’nin “Van Soğuk, Çocuklar Hala Üşüyor” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Van’a doğru yola çıktı. Çankayalıların kendilerine en yakın Toplumsal Dayanışma Merkezleri’ne (TODAM) bıraktıkları eşyalar, Çankaya Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu önünde, belediyenin kamyonuna yüklendi. Çankaya Belediyesi Hizmet Binası’nın yanı sıra TODAM Ata, Ayrancı, Balgat, Beysukent, Bademlidere, Cebeci, Çayyolu, Dikmen, Emek, İsmail Cem, Yüzüncü Yıl, Karakusunlar, Karapınar, Maltepe, Mimar Sinan, Mürsel Uluç, Oran, Öveçler, Umut ve Yıldız’a bırakılan battaniye, mont, kaban, eldiven, bere, bot, kazak, hırka gibi yardımlar tek tek ayrılarak poşetlendi. Çankayalılar bir araya getirdikleri bir kamyon dolusu yardımla Van’daki vatandaşlara destek olabilmenin sevincini yaşıyor.

“DAMLAMIZA DAMLA KATTILAR”

 

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Van’a yardım etmek üzere kendilerine destek olan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Damlamıza damla katan Çankayalılar, Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını bir kez daha gösterdi” dedi. Tanık, Çankaya Belediyesi olarak, çevrede bulunan il ve ilçelerin yanı sıra Türkiye’de desteğe ihtiyacı olan herkesle dayanışma içinde olabilmekten onur duyduklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 13:14
YORUM EKLE