banner150

Deprem anısına tırmanış

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihleri arasında meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybedenler anısına, bu yıl 3. düzenlenen Miyazaki Erek Dağı Tırmanışı birçok sporcunun katılımı ile tamamlandı...

Deprem anısına tırmanış

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihleri arasında meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybedenler anısına, bu yıl 3. düzenlenen Miyazaki Erek Dağı Tırmanışı birçok sporcunun katılımı ile tamamlandı. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Vadi Doğa Sporları Kulübü ve Dağcılık İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Erek dağı tırmanışına, gönüllü olarak depremzedelere yardıma gelen ve 9 Kasım depreminde hayatını kaybeden Japon Doktor Atsushi Miyazaki adı verildi.

ZİRVEDE SAYGI DURUŞU VE DUA

Grup zirveye ulaşınca depremde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulundu ve ardından dua ettiler. Tırmanışta Denizli'den Van depreminde hayatını kaybedenleri anmak için gelen sporcu Öner Biçen ise Erek dağı zirvesinden paraşütle atlayarak bu programa destek verdi. Zorlu bir tırmanış olduğunu söyleyen Dağcılık Van İl Temsilcisi Fatih Eriş “Van’da meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler ve gerçekleştirdiğimiz tırmanışa da ismini verdiğimiz ilimize depremzedelere yardım amaçlı gönüllü olarak gelen ve ikinci depremde hayatını kaybeden Doktor Atsushi Miyazaki adına tırmanış düzenledik. Japon gönüllü kardeşimizin de adını yaşatmak için bu tırmanışa ismini verdik. Tırmanış esnasında hava şartlarından dolayı bir arkadaşımız tırmanışı yarıda bırakarak geri dönmek zorunda kaldı. Her şeye rağmen amacımıza ulaştık ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına böyle bir organizasyon düzenlediğimiz için de oldukça mutluyuz. Bize bu organizasyonda destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrencilerine, Vadi Doğa Sporları Kulübü sporcularına ve tırmanışa katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 12:06
YORUM EKLE

banner153