banner211

Edremit'ten Halk Ekmek kararı!

Van'da son günlerde çokça tartışılan ekmek fiyatları gündem olmaya devam ederken, Edremit Belediyesi'nden flaş bir karar geldi.

Edremit'ten Halk Ekmek kararı!

Fırıncılar arasındaki rekabetten dolayı uzun süredir ekmek fiyatlarında istikrarsızlığın devam ettiği, zaman zaman yükselip zaman zaman düştüğü Van'da Edremit Belediyesi'nden flaş bir hamle geldi. Saglının başlaması ile birlikte ekmek fiyatlarına bir anda zam yapan fırıncıların sessiz sedasız zammı tepki çekerken, Van’ın Edremit Belediyesi, vatandaşın ucuz ekmek tüketimi için günde 25 bin ekmeğin üretileceği ‘Halk Ekmek Projesi’ni hayata geçirme kararı aldı.

VATANDAŞ SIKINTIYA GİRİNCE EDREMİT KOLLARI SIVADI!

Dünyayı tehdit eden ve Türkiye'de de salgın haline gelen yeni tip koronavirüs ile birlikte fırsatçılar da ürünlere çeşitli zamlar getirmekten geri kalmamıştı. Tüm ülkede olduğu gibi bir çok ürüne yapılan zam ile birlikte Van’da da böylesi bir süreçte ekmeğe yapılan zam büyük tepkilere neden olmuştu. Van’ın gündemini uzun bir süre meşgul eden ve insanların eve kapandığı bir dönemde alım gücü düşük olanların büyük sıkıntılar yaşayacağı vurgulanırken, geri adım atılmaması ise bir çok sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Bu noktada, alım gücü düşük olan vatandaşın ucuz ekmek alması için seferber olan Edremit Belediyesi, ‘Halk Ekmek Projesi’nin startını veriyor.

ARTIK EDREMİT HALK EKMEK VAR!

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, projeleri arasında bulunan ve kısa süre önce ekmeğe de yapılan zam ile birlikte ‘Halk Ekmek Projesi’nin hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. İlçe halkına müjdeyi vermenin zamanının geldiğini vurgulayan Başkan Say, “İlçe genelinde günlük 25 bin ekmek üretilecektir. Bu ekmekler ise kuracağımız 25 ayrı noktada vatandaşımız için satışa sunulacaktır. Bu anlamda projemizin tüm altyapısı hazır ve önümüzdeki hafta içerisinde ihalemizi gerçekleştirerek, bunu da hayata geçirmiş olacağız. Ucuz ekmek alımı sadece ekmeği daha ucuza almak isteyenlere değil, sağlığına dikkat eden herkesin ihtiyacına da cevap verecektir” dedi.

YILLARDIR YAPILAN ÇAĞRILARI DUYDU, ÇÖLYAK HASTALARINI DA UNUTMADI

Buğday içerisinde bulunan gluten maddesini tüketmesi sakıncalı olan çölyak hastalarının tamamen glutensiz ekmek bulmasının Van’da neredeyse imkansız olduğunu belirten Başkan Say, “Van’da sayıları fazla olduğu tahmin edilen bu hastalar için de çeşitli çalışmalarımız olacaktır. Onlar içinde projemiz hazır ve yakın zamanda bunu da hayata geçireceğiz. Halkımıza bu müjdeyi verirken, halk ekmeğin tüm Van’a ve Edremitimize hayırlı olmasını diliyorum ” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜZEL BİR FİKİR.
GÜZEL BİR FİKİR. - 1 yıl Önce

Tebrikler, tebrikler...YALNIZ bunu mevcut fırınlarla ihale yapmak yerine devasa bir UNLU MAMÜLLER FABRİKASI yapıp adeta bir fabrika büyüklüğündeki bu yerde kaliteli unlarla, hijyen şartlarda 100 usta, personel ve ara eleman çalıştırarak 30 bin insana UCUZ, GÜVENİLİR VE KALİTELİ EKMEK, PASTA, ÇÖREK, SİMİT, POĞAÇA gibi ünlü mamüller çıkarılabilir. Onlarca HALK EKMEK BÜFESİnde bunlar halka güvenlikli olarak satılabilir. O büfelerin her birinde de bir kişi çalışır. Böylece nice gence ve insana istihdam sağlanır, vatandaş da ucuz ve güvenilir ekmek yemiş olur.

EROL Dyı
EROL Dyı - 1 yıl Önce

hay ALLAH razı olsun başkanım.