banner139

Erciş’te dillere destan düğün

Erciş ilçesinde işadamı İsmet Altın’ın oğlu Samet Altın ile işadamı Kemal Çelebi’nin kızı Emine Çelebi dillere Dünya Evi’ne girdi. Erciş Şehir Stadyumu’nda yaklaşık 5 bin seçkin davetlinin katıldığı düğün töreninde genç çiftlerin nikâhını Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu kıyarken, Ünlü Sanatçı Rojin’de söylediği Kürtçe ve Türkçe şarkı, türküler söyledi

Erciş’te dillere destan düğün


İlçenin tanınan simalarından İşadamları İsmet Altın ile Kemal Çelebi çocuklarının mürüvvetinde sevenleriyle birlikte bir araya geldi. Emine ile Samet çiftinin düğünü Erciş’te ilk kez stadyumda yapıldı. Akşam saatlerinde başlayan ve ilerleyen saatlere kadar devam eden düğün töreni için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Masaların şamdanlarla süslendiği törende, havai fişek gösterisi eşliğinde önce mahalli sanatçılar sahne aldı. Ardından, nikâh törenine geçildi. Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu’nun kıydığı nikâhta evlilik cüzdanı geline verildi. Başkan Arapoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üç çocuk sözüne karşılık çiftlerden en az 5 çocuk yapmalarını istedi. Ardından, ünlü sanatçı Rojin havai fişek gösterisi eşliğinde sahne aldı. Rojin sanat hayatı boyunca ilk kez bir stadyumda düğün töreninde konser verdiğini söyledi.


İşadamı İsmet Altın düğünün sonunda düğün törenine icabet eden tüm davetlilere Çelebi ve Altın aileleri adına teşekkürlerini iletirken, düğün törenine Erciş Kaymakamı Barboros Baran’da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 11:14
YORUM EKLE

banner135

banner134