Sağlık müdürlüğü ‘o aileye’ sahip çıktı

İhlas Haber Ajansı Van Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ‘Karakoç ailesi yetkililerden yardım bekliyor’ haberinin ardından harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, aileyi evinde ziyaret etti.

Sağlık müdürlüğü ‘o aileye’ sahip çıktı

Merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunan İpekyolu ilçesine bağlı Yeniçavuş Mahallesi'nde ikamet eden 9 nüfuslu Karakoç ailesinin yaşadığı dramı haberlerde okuyan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, ailenin ziyaret edilmesi ve durumun değerlendirilmesi için çalışanlarına talimat verdi. Bunun üzerine Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Levent Duralı, İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 112’den oluşan 8 kişilik bir ekip, Karakoç ailesini ziyaret etti. İki çocuğu Epidermolizis Bülloza (sedef), bir çocuğu da epilepsi hastası olan Karakoç ailesini evinde ziyaret eden sağlık ekipleri, gereğinin yapılması noktasında rapor hazırlanarak Sağlık Bakanlığına gönderileceği belirtildi.

İl sağlık müdürlüğü ekipleri, baba İdris Karakoç'tan sedef hastalığından dolayı 5 yaşındaki Emrah isimli oğlunun vefat ettiğini öğrendiklerini, 17 yaşındaki Ergin ile 7 yaşındaki Serkan Karakoç’un tedavileri için gerekenin yapılacağını söyledi. Karakoç ailesinin epilepsi hastası olan 6 yaşındaki kızı Ceylan’ın tedavisi evde 112 Acil Sağlık Hizmetleri doktoru Ergün Yanmaz tarafından yapılırken, Epidermolizis Bülloza hastalığına yakalanan 17 yaşındaki Ergin ile 7 yaşındaki Serkan Karakoç kardeşler ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Prof. Dr. Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındı. Karakoç kardeşlerinin burada yapılacak tahkik ve tedavi takibinin Sağlık Bakanlığına rapor halinde sunulacağı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER