Van Gölü Aktivisitleri Ankara'ya doğru pedallıyor!

Van Gölü Koruma Kanunu için Ankara'ya doğru bisikletlerle yola çıkan Van Gölü Aktivisitleri, ilk hedef olan Bitlis'e vardı, bugünkü rota Muş...

Van Gölü Aktivisitleri Ankara'ya doğru pedallıyor!

Uzun süredir mücadelesini verdikleri Van Gölü Koruma Kanunu için Ankara'ya kadar bisikletlerle yola çıkma kararı alan Van Gölü Aktivisitleri yola çıktı. Dün yola çıkarak Ahlat'a varan ekip bir günlük molanın ardından bugün de Muş'a doğru pedal çevirmeye başladı.

Genç Girişimciler Kurulu ile işbirliği halinde yola çıkan bisikletle ekip 15 gün olarak belirledikleri hedef ile pedal çevirirken yolda renkli görüntüler de oluşmaya başladı.

Van Gölü'nün korunmasına dikkat çekmek için pedallayan aktivisitlere yol boyunca vatandaşlar, özellikle de çocuklar ilgi gösteriyor. 1. Gün Van Tatvan güzergahını tamamlayan aktivistlerin sürüşünde yol güzergahındaki çocuklar bisikletleri ile ekibe destek olup bir süre onlarla birlikte pedal çevirdi.

İşte o anlardan bazı kareler...

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN GÖLÜ BÖYLE KORUNABİLİR.
VAN GÖLÜ BÖYLE KORUNABİLİR. - 1 ay Önce

Çözümü Ankara'dan ziyade Van ve Bitlis il yönetimleri ve kurumları ile Edremit, İpekyolu, Tuşba, Erciş, Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Gevaş ilçelerinin belediyeleri, kurumları ile mümkün. Devlet Su İşleri, belediyeler ve diğer ilgili kurumlar Van Gölüne dökülen bütün dereleri, kanalları ve arkları temizleyip ıslah ederse, göle karışan fabrika ve işletmelerin atıklarına çözüm bulursa, ahır ve ağıllara tedbir alınırsa, bu yerleşim yerlerinin katı atıkları ve atık sularının göle karışması önlenirse, kıyı ve sahiller temizlenirse, tüm bu yerleşim yerlerinde sahil bandı ve yeşil kuşak yapılırsa, günlük ve haftalık olarak temizlikler yapılırsa VAN GÖLÜ KORUNMUŞ VE YAŞATILMIŞ OLUR. Bunun için Van Gölüne mücavir yerleşim yerlerinin tek başına yapacağı ve birlikte yapacağı çok iş var.