Van Gölü ve Çevresi Hava Durumu nasıl olacak

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 25.01.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Van Gölü ve Çevresi Hava Durumu nasıl olacak

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 25.01.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer yoğun olması beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların 1 ila 3 derece azalacağı rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvette eseceği tahmin edilmektedir. 

 

Bölgede en düşük sıcaklıklar; Van’da 1 Bitlis’te -2 Hakkâri’de 0 ve Muş’ta 1 derece olarak ölçülmüştür.

 

En yüksek sıcaklıkların ise; Van’da 7, Bitlis’te 3, Hakkâri’de 1 ve Muş’ta 3 derece olması bekleniyor.

 

Van Gölü Çok bulutlu ve kar yağışlı; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI: Muş ve Bitlis çevrelerinde görülecek olan kar yağışının yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 10:32
YORUM EKLE