banner211

Van Şemski aşireti büyüklerinden Vehbi Yiğit ve eşi vefat etti...

Van ve bölge illerinde yoğun bir nüfusu bulunan Şemski (Şemskan) Aşireti büyüklerinden Vehbi Yiğit koronavirüse yenik düştü.

Van Şemski aşireti büyüklerinden Vehbi Yiğit ve eşi vefat etti...

Van ve bölgede büyük bir nüfusa sahip olan Şemski Aşireti iki acı kaybı üst üste yaşadı.

Bir kaç haftadan bu yana Koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Şemski Aşireti büyüklerinden, Şemski aşireti büyüğü Sami Yiğit'in kardeşi, Nihat Yiğit, Medeni Yiğit ve Servet Yiğit'in babaları VEHBİ YİĞİT ve eşi ZİBATE YİĞİT koronavirüse yenik düştü.

Virüse yakalandıktan sonra uzunca bir süre tedavi gören, durumları ağırlaşınca hastanede tedavi altına alınan iki isim bir süre sonra ağırlaşınca yoğun bakıma kaldırıldı. Entübe olarak tedavileri devam eden isimlerden ilk hayatını kaybeden isim Zibate Yiğit oldu. Kendisi de ağır durumda olan Vehbi Yiğit de eşinin vefatının üzerinden bir kaç gün geçmeden vefat etti.

İki ismin vefatı akrabalarını ve aşiret mensuplarını yasa boğdu.

Şehrivan Gazetesi olarak, merhum ve merhumeye Allah'tan rahmet diler, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya çekici boska
Kaya çekici boska - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah hepimizi derinde üzdü VEHBİ BEY gibileri artık toplumlara kazandirmak çok zor bunda sonrada olmaz artık VEHBİ BEY insanlar gelmez

Maşallah koçak
Maşallah koçak - 6 ay Önce

Allah rahmet etsin Barış için mazlumun haklının Halkının yanında durup Hiç bir menfaate hakikati peşkeş çekmedi Bölgemiz için büyük kayıp.

İsimsiz
İsimsiz - 6 ay Önce

banner201