Kadın!

Türkiye'de her yıl yüzlerce kadın cinayete kurban gidiyor. Ne yazık ki bu ölen kadınların katillerinin çoğunluğu ya sevgilileri ya da kocaları oluyor. Evliyken veyahut boşandıktan sonra fark etmiyor erkeğin vicdansızlığı. Boşandıktan sonra da peşlerini bırakmıyorlar kadınların.

 

Ne ara böyle düşman oldu toplum kadına? Gerçi Türkiye'de kadın oldun mu başın eğik yürüyeceksin toplum içinde. Erkeğe karşı çıkmayacaksın. Küçücük yaşta evlendirilip hayallerin bir erkeğin himayesi altına alınacak.

 

Susacaksın zulme karşı. Şiddet göreceksin babandan, erkek kardeşinden, sevgilinden, eşinden...

 

Ama susacaksın için yana yana…

 

Hşşşşş...

 

Gözlerini kapa ve sessizce dinle.

 

"Yalnız değilsin Kadın! Allah’ın, sana doğuştan verdiği annelik gücüne inan! Kulağını kapa 'Sen kadınsın, yapamazsın' diyenlere. Çık dışarı ve özgürlüğü içine çek. Dimdik ve güçlü duruşunla örnek ol tüm kadınlara. Onların senin gücüne ihtiyacı var. "

 

Sıla gibi ol mesela. Sevdiğin adamın bunu sana yapmasını kabullenmezsen bile. "Acısa da öldürmez" de yüreğine, onu kendi acısıyla baş başa bırak.

 

Ve koş koşabildiğin, bağır bağırabildiğin, haykır haykırabildiğin kadar.

 

Utanma! Seni bu hale düşüren mahlûkat utansın!

 

Tüm insanlar seninle olacak demiyorum. "Tuğba Ekinci" gibi  "Nihat Doğan" gibi insanlar çıkacak konuşacak gündem olmak için. Tuba Ekinci gibi kadınlar yuva yıkar, hemcinsini karalar. Düşünmez ne htiğini.

 

Ama sen üzülme! Seni üzenler üzülsün. Gücünü kaybetme KADIN.

Şimdi kalk ayağa ve haykır dünyaya.

 

"Susma, sustuğun kadar ölecek, bağırdığın kadar yaşayacaksın..."

 

Susma!

 

Susma!

 

Susma...

YORUM EKLE