YENİ GÜNE MERHABA

Tam 7 yıl önceydi gene bu köşeden ‘onuncu köy’ köşe adıyla görüş, öneri duygu ve düşüncelerimi paylaşıyordum sizlerle.

 

Zaman nede çabuk geçti değişen birçok şeye rağmen geçmedi aklımdan bir tek yazmaktan vaz geçmek. İşimden sonra en çok sevdiğin şey olan yazma konusuna buradan doğruluğuna ve dürüstlüğüne inandığım Şehrivan Gazetesinde devam etmek istiyorum. Şehrivan’ın yeni okurları ve beni tanıyanların da hatırlaması için kendimi kısaca tanıtmak isterim.

 


Van/Özalp doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi beden eğitimi spor öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra ikinci bir üniversite olarak Marka iletişim ve pazarlama bitirdim.Uzun yıllar orta uzun mesafe branşlarında (atletizmde) ülkemizi temsil ettim. İzmir Çimentaş Spor Kulübü bünyesinde takım halinde Avrupa şampiyonu ve bireysel de Avrupa birincisi ve Avrupa ikincisi oldum (FRANSA). Ayrıca dünya cros ve balkan cros şampiyonlarında Genç Milli Takım kaptanlığı yaptım (İSVEC ve ROMANYA). Kısacası eski Türkiye rekortmeni Milli sporculardanım. Hollanda Merkezli bir firmada bölge sorumlusu, Fransa Merkezli bir lastik firmasında orta düzey yönetici olarak çalıştım. Şu an Türk ve Japon iştiraki olan bir şirkette orta düzey yönetici olarak iş hayatıma devam ediyorum.Sizlerle paylaşmaktan onur duyacağım yazılarımı Artık yeni ismi ile ‘Yeni Güne Merhaba’ adıyla bu köşeden size seslenmek istiyorum.Peki Neden ‘YENİ GÜNE MERHABA?Yaşadığımız hayat, sahip olduklarımız gerçekte büyük bir yanılsamadan ibarettir. Hayatımızı algılarımıza göre şekillendiriyoruz, hayallerimiz çocukluktan itibaren içine sokulduğumuz kalıplardan oluşmuş. İşte bunu değiştirebilmek adına YENİ GÜNE MERHABA!


Gerçek mutluluğun aslında içimizde olduğu, kafamızda yarattığımız şekillerdeki mutluluğu yakalamak içinse ihtiyacımız olan şeyin sadece kendi farkındalığımıza varmak olduğu için, YENİ GÜNE MERHABA!

 

Bazen karanlığa göz yumarsınız. Zifiri karanlık kuyuların dibinden aydınlığa varmak için YENİ GÜNE MERHABA!


Platonun her yerde bir tek adalet ilkesi vardır. Güçlünün çıkarı sözünün yanlışlığına... YENİ GÜNE MERHABA!


Tırtılın bütün umutlarını yitirdiği anda kelebeğe dönüştü an... YENİ GÜNE MERHABA!

 

Kişisel menfaatler adına çarpık bir düzene ayak uydurmaya çalışmak için gözleri kör kulakları sağır olanlara... YENİ GÜNE MERHABA!

 

Bombaların yağmur olup aktığı sokaklarda nefes almaya çalışan çocuklar, cesedi karaya vuran masum insanlar... YENİ GÜNE MERHABA!

 

Batan güneş için ağlamayıp yeniden doğduğunda ne yapacağına karar verenler... YENİ GÜNE MERHABA!

 

En çok sevdiğim çizgi filim karakteri olan Gepotto Ustanın Pinokyo’sunu yalan söyleyince uzayan burnuyla değil de gerçek bir insan (çocuk) olabilmek için gösterdiği çabayı anlatabilmek adına... YENİ GÜNE MERHABA!

 

Kelbek etkisi teori ile Edward N. Lorenz’in “Amazon ormanlarında Bir kelebeğin kanat çıkmasının ABD de fırtına kopmasına neden olabilir” derken aslında dünyamızın bir dengeye sahip olduğu, yaşadığımız dünyada  bütün olayları bizi ilgilendirdiği olay ve eylemlere ne kadar uzak olursak olalım her şeyin bizimle ilgili olduğunu anlaya bilmek için... YENİ GÜNE MERHABA!

 

Ve bir kez daha...

 

Hepinize tüm içtenliğimle... YENİ GÜNE MERHABA!

YORUM EKLE